Všechny dotazy řazené chronologicky
Rozbalit vše Sbalit vše
 • Dobrý den, odpovědi na často kladené otázky ohledně zimní údržby chodníků a silnic jsou stále stejné. Stálé se opakující formulace s rychlým ochlazením, nezodpovědnými řidiči a dále že nelze srovnávat Bystrc a ostatní městské části…. Krásné využití funkce textových editorů s názvem Ctrl + c a Ctrl + v. Ano je možné že dojde k rychlému ochlazení mezi 6 a 7 hodinou ranní tak jako ve čtvrtek 18.01.2018, ale že by toto ochlazení přicházelo pravidelně každý rok ve stejný čas mezi 6-7 hodinou a to i x-krát za zimu? To snad ne! Velmi dobře to vystihl pan Jaromír Nohavica a jeho Ladovská zima, kde zpívá a to cituji "Kolony aut krok-sun-krok bo silničáři tak jak každý rok sú překvapení velice že sníh zasypal jim silnice" Pokud jsou neustálé stížnosti na údržbu, co zkusit vyměnit provozovatele těchto prací? V některých městských částí jezdí odhrnovací vozík né s pluhem, který jen sníh hrne před sebou a vytváří tak souvislou vrstvu kluzkého povrchu, ale používají rotační kartáče, které očistí chodník na podklad a ten lze následně posypat solí/pískem. Tento proces je mnohem účinnější než shrabování. Ohledně silnice za smyčkou. Pochybuji že když "zodpovědný" řidič s kvalitními zimními pneumatikami zastaví v půli kopce za smyčkou na uježděném, zmrzlém a neposypaném povrchu, ta že se bez problému rozjede a kopec vyjede. Kopec je velmi prudký a po zastavení je takřka nemožné se tomto povrchu znovu rozjet. Za tu dobu co se provádí úklid sněhu mohla být vytipovaná místa kde bývá situace nejkritičtější a těmito úseky začít. Zajímalo by mě jak dlouho firmy pro ÚMČ Bystrc pracují? Za zmínku stojí i katastrofální údržba zeleně v sezónním období. Vše co se uřízne, ostříhá a poseče tak se válí všude možně a převážně na chodníku do té doby něž přijde vichr z hor, který vše rozfouká, nebo to shnije a v horším případě to tam leží ještě do dnes. Dále bych chtěl upozornit na velmi častý pohyb paní na elektrickém invalidním vozíčku (celoročně) po ulici Kamechy, která využívá silnici i v protisměru namísto přizpůsobených chodníků, které mají snížený nájezd od smyčky Ečerova až na sídliště Kamechy. Ne jednou jsem paní potkal bez jakéhokoliv zvýraznění a bez doprovodu na silnici a v protisměru. Nebylo by od věci kompetentní osobou paní upozornit na možné riziko nejen pro ni samotnou, ale i pro řidiče. Děkuji

  úterý, 23 leden 2018   Michal Vrbka
  Dobrý den,

  dodavatele prací na údržbu veřejné zeleně a místních komunikací jsme vyměnili k datu 01.11.2016, ale naše očekávání nebylo zcela naplněno z důvodů, které jsou uvedeny v odpovědi na dotaz ze dne 18.01.2018. Jedna firma v Bystrci rotační kartáč používá, ale má to svá úskalí. Hodí se zejména na křivé chodníky, které skutečně očistí lépe než radlice. Sněhu však nesmí být příliš mnoho, protože potom se přes horní hranu kartáče vrací zpět a nesmí být ušlapaný od chodců, což se při frekvenci pěších v Bystrci málokdy podaří splnit. Vytipovaná místa, kde je nutné s údržbou začít samozřejmě máme, ale často se měnící osádky vozidel způsobují, že ne vždy je dohodnuté pořadí dodrženo.
  K osobě pohybující se na elektrickém invalidním vozíku můžeme uvést pouze to, že každý účastník provozu na pozemních komunikacích je povinen dodržovat příslušné právní normy. V kompetenci ÚMČ Brno-Bystrc není jednotlivé účastníky provozu vychovávat ani kontrolovat. Na jednotlivá porušení pravidel silničního provozu můžete upozornit policii.

  Ing. Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  0
 • Na ulici Větrná ,pod paneláky č.1,3,5, je jeden kontejner na plast a je neustále plný.Plast se válí po zemi okolo v pytlích. Nevím zda je nový rozpis svozu odpadu,ale zde to nestačí....začalo to v prosinci 2017.A nemyslím si ,že lidé více třídí odpad ! Je možno přidat kontejner nebo svážet vícekrát ?

  pondělí, 22 leden 2018   Hana Laslová
  Dobrý den,

  správcem odpadového hospodářství, který provádí rozmísťování kontejnerů a zajišťuje jejich vývozy je Odbor životního prostředí MMB, oddělení odpadového hospodářství. Požádáme je o prověření možnosti zvýšit počet stávajících vývozů . Navýšení počtu kontejnerů vzhledem k omezené velikosti plochy pro jejich umístění není příliš vhodné.

  Ing.Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  4
 • Dobrý den, na ulici Teyschlova 1-23 vůbec neprobíhá zimní údržba. Buď je to tu namrzlé nebo se brodíme po kotníky v břečce. Prosím o sdělení kdo má tuto část na starosti.

  sobota, 20 leden 2018   Lenka
  Dobrý den,

  pojezdový chodník na Teyschlové 1 – 23 udržuje firma Pet Group, a.s. Dle jejich sdělení nebylo možné v minulém týdnu údržbu provést z důvodu špatně zaparkovaných vozidel, která bránila vjezdu mechanizace. Při dnešní kontrole (23.01.2018) nebyly na chodníku zjištěny žádné závady.

  Ing. Yveta Bičanová, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  28
 • Dobrý den, ráda bych věděla, kdo zodpovídá za zimní údržbu Letenské lávky a chodníku od přechodu přes ulici Kníničskou u Kamenolomu k Letenské lávce. Dnes, tj. 19.1.2018, ani do 16.00 hodin po několika dnech sněžení nebyl sníh za celou dobu od prvního sněžení ani jednou odklizen, je zledovatělý, neposypaný a cesta obtížně schůdná. Troufám si říci, že tento úsek se dlouhodobě v zimě neudržuje, přestože tak není označen. Stejně tak ulice Pod Horkou. Tam chodníky nikdo neuklízel už několik let (s výjimkou několika majitelů tamních nemovitostí).

  pátek, 19 leden 2018   dak
  Dobrý den,
  údržbu Letenské lávky a stranu ulice Pod Horkou zajištuje MČ Bystrc, chodník od přechodu přes ulici Kníničskou u Kamenolomu k Letenské lávce spadá do údržby MČ Komín. Nemohu souhlasit s tím, že by se úsek dlouhodobě neudržoval, ale jeho údržba je značně složitá. Nemůže zde projet mechanizace a proto se chodník v ulici Pod Horkou i Letenská lávka udržují ručně, posypem zdrsňujícími materiály s příměsí soli. Na základě vašeho dotazu, jsem ještě ten den na místo vyslala pracovníky firmy Dvořák Comte, kteří v této lokalitě provádějí údržbu, aby úsek zkontrolovali a v případě potřeby ošetřili větší vrstvou posypového materiálu.
  Při dnešní kontrole, 23.1.2018 v 9:20 hod. byla jak v ulici Pod Horkou, tak na Letenské lávce dostatečná vrstva posypového materiálu a některá místa byla úplně odtátá a čistá.

  S pozdravem

  Ing. Nicole Provazníková, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  22
 • Dobrý den ,mám dotaz. Oprava bytových jader se u nás v domě bude dělat v roce 2020.Máme již jádro cihlové , ale chtěli bychom jen vyměnit dlažbu,to mě bylo řečeno že na to není kalkulace. Kdybychom si ji nechali udělat sami proplatí nám úřad něco ?

  pátek, 19 leden 2018   alena
  Odpověď v řešení. 
  Zobrazení :  20
 • Mohli by se prosím patřiční pracovníci ÚMČ Bystrc informovat na jiných ÚMČ, jak účinně zajistit zimní údržbu chodníků a místních komunikací? Dnes ráno v Bystrci na troufám si říci frekventované trase od Foltýnovy na Ečerovu všichni chodci šli po silnici, protože ta byla alespoň uježděná. Jediný výjezd z této části sídliště na Vejrostovu, poměrně strmý, uježděný do ledovky a blokovaný uvízlými auty. Když jsem dojel do Králova Pole, zde jsou chodníky i silnice i v postranních uličkách prohrnuté, chodníky navíc posypané.

  čtvrtek, 18 leden 2018   Jaroslav Škola
  Dobrý den,

  srovnání Bystrce s ostatními městskými částmi není relevantní, každá městská část má svoje specifika co se týče povětrnostních podmínek i finančních prostředků vynakládaných na údržbu. Úklidové firmy mají v zimním období pohotovost a sledují přímo na místě vývoj počasí a to především v nočních hodinách. Ve čtvrtek 18.1.2017 byla ve tři hodiny ráno teplota + 3°C a vozovky nebyly namrzlé. Kolem sedmé hodiny ranní došlo k poměrně rychlému ochlazení na -2°C a úklidové firmy proto nestihly provést celoplošnou údržbu Bystrce během poměrně krátkého časového okamžiku. Časový interval pro údržbu I. pořádí místních komunikací v Bystrci je 4 hodiny a u chodníků 20 hodin, tyto lhůty byly dodrženy. Kalamitu u smyčky Ečerova většinou způsobí nezodpovědní řidiči, kteří nemají v rozporu s vyhláškou zimní pneumatiky a zablokují výjezd na Ečerovu těm řidičům, kteří by se zimním vybavením jinak bez problémů projeli.

  S pozdravem

  Ing. Yveta Bičanová, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  35
 • Dobrý den, dnes 18.1. u smyčky Ečerova ráno opět kalamita... Situace se zimní údržbou zejména v horní Bystrci už začíná být neúnosná. Jak je možné že v 7h ráno je všude souvislá vrstva sněhu? A pod ní krásně uježděná a pískem neposypaná vrstva sněhu jak sklinka, rádoby odklizeno ze včerejška (teď myslím chodníky). Viděli jste v posledních dvou dnech parkoviště před Rerychovou? Na to po dobu co sněží nikdo ani nešáhl, ani uprostřed mezi auty není propluženo. Jako opravdu není možné aby zaměstnanci začali sníh odklízet až ráno vstanou..To stejné bylo těsně po Novém roce s ledovkou, i když bylo jasné že roztátý sníh ráno přimrzne. Takové ty řeči o sledování teploty jsou k ničemu, k tomu stačí selský rozum, když vidím, že chodníky namrzají už večer, je potřeba už večer vyrazit. A neříkejte mi že nestíhají. Horní Bystrc jde vždy na řadu až jako poslední. Jak je možné že v Bohunicích a Lískovci i Komíně mají relativně čisto. Ráda bych viděla smlouvu s firmou a jaké mají sankce a postihy za neplnění, a hlavně na jak dlouho je smlouva uzavřená, protože tyto problémy jsou neustálé po celý rok. Není možné mít pro tak velkou MČ firmu, která nemá dostatečné kapacity a vybavení. Už je to opravdu do nebe volající. Děkujeme!

  čtvrtek, 18 leden 2018   jana
  Dobrý den,

  kalamitu u smyčky Ečerova většinou způsobí nezodpovědní řidiči, kteří nemají v rozporu s vyhláškou zimní pneumatiky a zablokují výjezd na Ečerovu těm řidičům, kteří by se zimním vybavením jinak bez problémů projeli.
  Na silnicích a chodnících jsou ve smlouvách s dodavateli stanoveny různé doby pro provedení zásahu, které vychází z platné legislativy. Obnova sjízdnosti u komunikací v I. pořadí musí být zajištěna do 4 hodin, ve II. pořadí do 12 hodin. V případě schůdnosti místních komunikací, nesmí být doba od vzniku závady ve schůdnosti do doby zahájení jejího zmírňování delší než 20 hodin. Ve všech případech byly tyto termíny s velkou rezervou dodrženy. Nebyla tedy splněna základní podmínka pro uložení případných sankcí. Zimní údržbu provádí v Bystrci celkem tři firmy a začínají tedy na třech různých místech. Jedna z nich dělá pouze Bystrc II a tak není pravda, že by byl na řadě až jako poslední.
  Parkoviště se neprohrnují z důvodu, že díky zaparkovaným autům není sníh kam odhrnout. Pokud by se prohrnovaly pouze středové pásy, vznikly by podél těchto pásů bariéry, které by se po zmrznutí staly pro auta nepřekonatelnou pastí.
  Dost dobře nelze srovnávat situaci v Bystrci II se situací v Komíně, nebo Bohunicích, když je kvůli různé nadmořské výšce prakticky nesrovnatelná i mezi Bystrcí I a II. Rozdíl pouhých 100 výškových metrů způsobuje zcela odlišné klimatické podmínky a tak často u Radnice pouze prší, ale na Kamechách již sněží.
  Smlouvy jsou uzavřeny na dobu neurčitou s výpovědní lhůtou 6 měsíců. Kapacity a vybavení dodavatelských firem jsou v tržním prostředí přímo úměrné vysoutěžené ceně. Také by se nám samozřejmě líbilo, kdyby ráno vyjela armáda sypačů a pluhů, za hodinu bylo vše uklizeno a nemuseli jsme ještě několik dnů po úklidu řešit stížnosti na pomalý postup. Za stávajícího zákona o veřejných zakázkách ale prakticky nelze vysoutěžit firmu, která má násobně větší kapacity, protože její režie a tedy i nabídkové ceny jsou logicky mnohem vyšší. Takové firmy se nám do výběrového řízení už ani nehlásí. Pořízení a udržovaní velkého počtu mechanizace i pracovníků v pohotovosti generuje náklady, které je nutné hradit i když po většinu roku tato kapacity nejsou využity. Žádný zadavatel veřejné zakázky nevybere nejdražší firmu, i když by to bylo ku prospěchu věci, protože argumentace spokojeností obyvatel před Úřadem pro hospodářskou soutěž vyšetřujícím porušení zákona prostě neobstojí.

  Ing. Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  66
 • Dobrý den, dnes ráno chyběla hlídka městské policie na přechodu na Vejrostově. Zrovna když bylo šero, hustý dešť a byli tam pro školáky nejvíc potřeba, tak nikde nikdo. Není to poprvé co se stalo, že když prší, hlídka na přechodu chybí. Je možné zjistit, co zrovna v tuto dobu daná dvojice řešila (resp. chránila)? Děkuji.

  středa, 10 leden 2018   Martin
  Dobrý den,

  k dotazu uvádím následující. Včerejšího dne nebyla hlídka na přechodu z důvodu plnění úkolů dle zákona 553/1991 Sb. O obecní policii. Prověřovali jiné oznámení občana na ul. Černého. Bohužel v tu chvíli nebyla k dispozici žádná jiná hlídka.

  S pozdravem

  Bc. Tomáš Vejrosta, vedoucí revíru Bystrc, Statutární město Brno Městská policie Brno


  Dobrý den,
  jedna směna MP v Bystrci má 8-10 členů na území Bystrce, Kníniček a Žebětína. Tato plocha je tak obrovská a požadavky občanů i zákonné povinnosti policistů i strážníků jsou tak rozličné, že někdy se nepodaří zajistit vše. Vzhledem k případnému řešení situací vyžadujících okamžitý zásah je možné, že hlídka byla poslána jinam. Bez ohledu na Váš podnět jsem pozval vedoucí PČR a MP na termín 16.01.2018 k jednání za účelem zvýšení bezpečnosti školáků na přechodech.
  S pozdravem,

  JUDr. Tomáš Kratochvíl, starosta
  Zobrazení :  21
 • Prosím informaci, kdy bude zahájena rekonstrukce bytových jader na ulici Opálkova. Děkuji

  středa, 10 leden 2018   AB
  Dobrý den,
  dle plánu regenerací bytových jader by měly být práce zahájeny v květnu letošního roku a to souběžně na Opálkové 2, 6, 10, 12 a na Větrné 1, 3, 5. Práce budou postupovat po jednotlivých domech.
  V lednu schválí Rada MČ zadávací dokumentaci a v průběhu února bude probíhat veřejná zakázka, ze které vyjde realizační firma. Práce budou probíhat do konce září.
  Přesný termín v jednotlivých domech nelze stanovit, vždy může nastat skutečnost, že se zakázka nevysoutěží dle plánovaných termínů, některý uchazeč může podat námitku na rozhodnutí zadavatele a celá soutěž se posouvá o několik měsíců. Nájemníci budou včas o situaci informováni, v průběhu ledna a února proběhnou v SC Bystrc schůzky s nájemníky.


  Ing. Josef Vaverka, vedoucí odboru majetkového a investičního
  Zobrazení :  56
 • Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda by nebylo možné zpevnit chodník vedoucí z ul. Vrbovecká do Údolí oddechu, včetně chodníku pod a za viaduktem, třeba vysypat štěrkem. Tento chodník je velmi frekventovaný. Využívají ho jak chodci, rodiče s dětmi, s kočárky i cyklisté. Je to z ul. Vrbovecká, Štouračova, Adamcova jediná přístupová cesta do Údolí oddechu a mnohdy se tam musíme brodit blátem.

  úterý, 09 leden 2018   Chovanová
  Dobrý den,
  pěšiny z ul. Štouračova, Vrbovecká a Adamcova k potoku Vrbovec jsou vycházkovou trasou, která není určena k celoročnímu užívání a slouží především k procházkám za hezkého počasí. Navíc jde o svažitý terén, a tak lze očekávat, že v případě přívalového deště by všechen navezený štěrk skončil dole u potoka. Za popsané situace se nám nejeví vyštěrkování pěšiny jako účelné vynaložení prostředků.

  S pozdravem

  Ing. Yveta Bičanová, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  83
 • Dobrý den, zajímalo by mne, jestli se MČ někdy zabývala charakterem veřejného osvětlení např. v Chaloupkách, kde lampy jsou umístěny v malých rozestupech i v málo využívaných jednosměrkách a ulicích s rychlostí omezenou na 20 Km v hodině, navíc nesvítí dolů na komunikace, ale často přímo do oken rodinných domů, leckde i ze vzdálenosti menší než 1 m (což odporuje nejen zásadám zdravého rozumu, ale má dopad i na zdraví obyvatel, více k problematice např. http://svetelneznecisteni.cz/svitme-spravne/verejne-osvetleni/ ). Je nějaká naděje, že se to do budoucna změní? Předem děkuji za reakci.

  pátek, 05 leden 2018   Eva
  Vážená paní,
  jestli máte namysli ul. Chaloupky v Komíně, tak tou jsme se nezabývali. V Bystrci máme opačné poznatky od občanů, nedostatečné či dokonce chybějící veřejné osvětlení (ul. Na Zeliskách).

  Správcem veřejného osvětlení jsou Technické sítě Brno, a.s., a o výběru typu svítidel rozhodují oni.

  S pozdravem

  Jaroslav Mráz, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  70
 • Vážení, chtěl bych se zeptat v čí kompetenci je správa zastávky a jejího okolí u zastávky Ruda (linky 52, 54 atd.). Nedávno zde proběhla úprava odvodnění (meliorace) díky čemuž se narušila zem s travním porostem u nástupiště. Nová tráva nestihla vyrůst a nyní je-li mokro, je tu totální tankodrom. Jsem si vědom toho, že pokud jdou lidé spořádaně po chodnících, tak se neumažou (ačkoli nyní je bahno i na nástupišti, jak si lidé očišťují boty). Ale takové chování je utopie. Mohla by radnice jít nám lidem vstříc a realizovat takové opatření, aby bylo možné využívat vyšlapané pěšiny od ulice Teyschlova přes psí výběh na zast. Ruda? Například zbudováním schodků a prodloužením nástupiště? Nebo jakkoliv efektivně jinak? Má-li toto v kompetenci MMB nebo DPMB, napíšu jim. Děkuji za reakci a přeji úspěšný nový rok. Honza

  pátek, 05 leden 2018   Honza
  Dobrý den,
  městská část neplánuje budování pěší trasy z ul. Teyschlova na zastávku Ruda, neboť se dle územního plánu jedná o návrhovou plochou pro dopravu. Je zde rezerva pro prodloužení tramvajové trati do OS Kamechy, jejíž výstavba je v současné době opět aktuální. Zpevnění trasy by se výrazně prodražilo budováním schodů a při tom není ani dopravně opodstatněné, neboť k cestě na zastávku Ruda lze bez významnější zacházky využít stávajícího chodníku. Navíc zpevněné trasy nedoporučujeme z důvodu bezpečnosti využívat v období dešťů a v zimním období, obzvláště ve svažitém terénu.

  Nástupiště pro autobus není ve správě městské části, ale Brněnských komunikací, a.s., které jeho prodloužení neplánují. Nemám informace o tom, že by DPMB požadoval prodloužení nástupiště. Ani počet nastupujících není takový, aby velikost nástupiště nedostačovala.

  S pozdravem

  Ing. Yveta Bičanová, odbor životního prostředí a dopravy

  Zobrazení :  62
 • Dobrý den, na vjezdu do ulice Teyschlova je umístěna značka Zákaz vjezdu nákladních vozidel, z druhé strany od Kamech umístěna není. Není tedy možno vyžadovat dodržování této značky. Nevím, v čí je to kompetenci, kdo to navrhl, ale nemohla by MČ prosím zajistit, aby byla tato značka umístěna z obou stran? Mimo jednoho malého obchůdku tu není třeba žádné zásobování. Děkuji

  pátek, 05 leden 2018   PT
  Vážená paní,

  doplnění DZ ,,Zákaz vjezdu nákladních automobilů" na druhý konec úseku možné je. ,,Zákaz vjezdu nákladních automobilů" platí pro všechny kategorie nákladních automobilů včetně kategorie N1 (do 3,5 t). Dodatková tabulka ,,mimo zásobování" pak podle vyhlášky k zákonu o provozu na pozemních komunikacích přesně vymezuje, kdo do zákazu vjet může. Do skupiny zásobování však nepatří rezidenti! Navrhovaná změna by měla tedy zásadní vliv na rezidenty na ul. Teyschlova, proto se celou záležitostí bude zabývat bystrcká Komise dopravní a bezpečnostní. V případě, že komise instalaci druhé značky doporučí, požádáme o její doplnění odbor dopravy MMB, který je k povolování dopravního značení kompetentní.

  S pozdravem

  Jaroslav Mráz, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  81
 • Dobrý den, chtěla bych se zeptat, která firma provádí údržbu chodníků a zda již pro ni začalo zimní období? Chodník z ul. Opálkova směrem na zast. MHD Vondrákova byl značně namrzlý,a to zejména včera i dnes(4.1.2018)ráno. Po provedené rekonstrukci (nová dlažba) je chodník bohužel kluzký již při pouhém dešti, natož když namrzne.

  čtvrtek, 04 leden 2018   novotná
  Dobrý den,

  zimní údržbu na ulici Opálkova zajišťuje firma Dvořák Comte,a.s. Lomený chodník vedoucí na zastávku MHD byl dnes ráno ošetřený posypem, což jsme si ověřili při kontrole v 8:00 hodin. Tento chodník je vzhledem k jeho vlastnostem vždy ošetřován v prvním pořadí. Jeho schůdnost je komplikována prudkým sklonem a také tím, že nová dlažba s protiskluzovým atestem není o mnoho lepší, než původní vymývaná. I přes provedený posyp je proto nutná zvýšená opatrnost, zejména při dešti a náledí.

  Ing.Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  60
 • Dobrý den, prosím o informaci, kde lze na stránkách ÚMČ Brno-Bystrc nalézt mapku chodníků, které budou v zimě 2017/2018 udržovány. Myslím tím, odhrnovány a sypány. Ráda bych totiž věděla kudy mám v zimě chodit. Jen pro informaci, dnes ráno 4.1.2018 v 7,45, kdy byla souvislá vrstva ledu na všech chodnících v prostoru mezi Ečerovou a Kubíčkovou - park a přilehlé ulice, nebylo nikde ani zrnko písku či štěrku. Ani multikára údržby v dohledu. Proto se ptám kde zjistím kudy máme v zimě chodit. Dle informací od mých kolegů byly chodníky v jiných MČ dnes posypány pískem či štěrkem. S pozdravem B. Adamcová P.S. Ve své odpovědi prosím vynechte alibismus "Dle zákona o pozemních komunikací a vyhlášky statutárního města Brna o schůdnosti místních komunikací se zimní údržbou místních komunikací rozumí zmírňování a eliminování závad ve sjízdnosti a schůdnosti na těchto komunikacích, které byly způsobeny zimními povětrnostními vlivy a podmínkami, nikoliv úplné odstranění, protože není zcela možné v tomto období obnovit sjízdnost a schůdnost v rozsahu jako za normálních klimatických podmínek."

  čtvrtek, 04 leden 2018   Blanka Adamcová
  Dobrý den,

  udržovány jsou všechny chodníky s vyjímkou šlapákových tras, což jsou zlegalizované prošlapané trasy z dlaždic bez obrubníků a dále chodníků označených cedulí „ Tato cesta se v zimním období neudržuje“. Tyto neudržované chodníky jsou rovněž uvedeny v příloze Nařízení č.18/2017 Statutárního města Brna, kterým se vymezují úseky místních komunikací a chodníků, na nichž se pro jejich malý dopravní význam nezajišťuje sjízdnost, a schůdnost odstraňováním sněhu a náledí. Pokud jde konkrétně o situaci 4.1.2018, tak předpověď z ČHMÚ na noc a ráno byla +2 až +4 °C. Během noci došlo mezi 20:00 h. a půlnocí k ochlazení ze + 4 °C až pod bod mrazu. Následně po půlnoci se opět oteplilo až na cca + 5 °C a teprve v cca 6:00 h se opět ochladilo pod bod mrazu, což máme ověřeno grafickým výstupem z nebližší automatické hydrometeorologické stanice umístěné v Troubsku. Dodavatelská firma začala provádět údržbu v 7:00 hod, tedy záhy po vzniku náledí a v 10:00 hodin byly již všechny chodníky ošetřeny. Dle Nařízení č.14/2009, kterým se mění a doplňuje vyhláška města Brna č.16/1198, o schůdnosti místních komunikací, nesmí být doba od vzniku závady ve schůdnosti do doby zahájení jejího zmírňování delší než 20 hodin.
  Naší snahou i všech našich dodavatelů zimní údržby je, aby tato poměrně velkorysá lhůta byla pokud možno co nejvíce zkrácena. Aby již ranní cesta většiny obyvatel do práce byla relativně komfortní. Pokud však vlivem klimatických podmínek vznikne náledí nad ránem, nelze dost dobře očekávat, že desítky kilometrů chodníků budou ošetřeny během hodiny.

  Ing.Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  93
 • Dobrý den, zajímalo by mne, proč dne 4.1.2018 nebyly ráno posypány chodníky na ulici Teyschlova, na kterých byla souvislá ledová vrstva (a ani nebylo vidět nikoho, kdo by se situaci snažil napravit). Vzhledem k tomu, že sníh a déšť přimrzal již předchozího dne odpoledne, dala se situace předpokládat. Děkuji.

  čtvrtek, 04 leden 2018   Lenka Hašková
  Dobrý den,

  pokud jde o situaci 4.1.2018, tak předpověď z ČHMÚ na noc a ráno byla +2 až +4 °C. Během noci došlo mezi 20:00 h. a půlnocí k ochlazení ze + 4 °C až pod bod mrazu. Následně po půlnoci se opět oteplilo až na cca + 5 °C a teprve v cca 6:00 h se opět ochladilo pod bod mrazu, což máme ověřeno výstupem z nebližší automatické hydrometeorologické stanice umístěné v Troubsku. Dodavatelská firma začala provádět údržbu v 7:00 hod, tedy záhy po vzniku náledí a v 10:00 hod. byly chodníky ošetřeny. Věřte, že naší snahou i všech našich dodavatelů zimní údržby je, aby lhůta pro zmírnění závady ve schůdnosti chodníků byla co nejkratší. Aby již ranní cesta většiny obyvatel do práce byla pokud možno relativně komfortní. Jestliže však vlivem klimatických podmínek vznikne náledí nad ránem, nelze dost dobře očekávat, že desítky kilometrů chodníků budou ošetřeny během hodiny.

  Ing.Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  70
 • Tento dotaz nebude zveřejněn z důvodů nesplnění náležitostí rubriky Dotazy a odpovědi v následujícím bodu: Dle bodu č.3 Pravidel diskuze

  neděle, 31 prosinec 2017   Kocour
    
  Zobrazení :  22
 • Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, jestli ve Společenském centru na Odbojářské ulici budete mít na Silvestra nějakou akci. Měla bych zájem nejméně o 2 vstupenky.Děkuji.

  čtvrtek, 28 prosinec 2017   Pagáčová
  Vážená paní,

  v době, kdy jste nám psala ohledně lístků na silvestrovský podvečer, jsme měli již omezený provoz a nemohli jsme Vám tedy odpovědět. Omlouváme se, pokud jsme způsobili nějaké komplikace.

  S pozdravem

  Mgr. Lenka Vlčková Kryčerová, odbor kultury
  Zobrazení :  95
 • Bylo by možné přidat kontejnery na plasty a papír na ulici Černého(u bývalého OC Letná). Stávající kontejnery jsou pořád přeplněné. Nebo bylo by možné častěji je vyvážet?

  pátek, 22 prosinec 2017   Adam
  Dobrý den,
  správcem odpadového hospodářství, který provádí rozmísťování kontejnerů a zajišťuje jejich vývozy je Odbor životního prostředí MMB, oddělení odpadového hospodářství. Požádáme je o prověření možnosti zvýšit počet stávajících vývozů . Navýšení počtu kontejnerů bohužel možné není, protože zpevněná a oplocená plocha na které jsou umístěny je těmi stávajícími již zcela zaplněna.

  Ing.Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  58
 • Dobrý den, dnes tj. ve čtvrtek 14.12.2017 nebyly vyvezeny popelnice na ulici Laštůvkova, konkrétně před domem č. 11. Minulý týden ve čtvrtek se stalo to samé a za poslední 3 měsíce je to asi po čtvrté (dodám, že svoz odpadu je po+čt). Což před začínajícím víkendem není zrovna nejlepší, protože v neděli kontejnery přetékají tak, že se už odpad válí všude kolem. Fakt, že jsou asi o 50 metrů dál další kontejnery, je věc jiná, tzn. kdyby nebyli všichni pohodlní a ušli o 50 m navíc, tak by nemusely tyto tak přetékat. Ale zpět k problému. To, že nebyly již druhý čtvrtek po sobě vyvezené, není chyba svozové firmy, ale nějakých inteligentních spoluobčanů, kteří kvůli své pohodlnosti, aby zaparkovali co nejblíže svým dveřím, zablokují prostor před popelnicemi. Tím pak způsobují problém týkající se několika domů, ze kterých lidé vynáší odpad právě sem – a to v případě těchto popelnic je poměrně hodně vchodů. Chtěl bych se tedy zeptat, zda s tím může radnice něco udělat – ať už je to vodorovné značení, nebo dopravní značka přikazující zákaz stání v tomto místě. Chápu, že to něco stojí, ale nevím jak mám z pozice obyčejného občana přimět někoho neparkovat před popelnicemi, aby bylo možné je pravidelně vyvézt. Děkuji za odpověď

  čtvrtek, 14 prosinec 2017   Jarda
  Vážený pane,

  obvykle se před kontejnerová stání žluté čáry nevyznačují, protože většinou se před nimi nesmí stát již ze samotného zákona o provozu na pozemních komunikacích z důvodu nedodržení šířky průjezdu. Při prověřování Vámi popisovaného problému jsme zjistili, že žluté vodorovné značení by na této ulici být mělo být vyznačeno jako součást legalizace podélného parkování. Toto značení proto necháme nastříkat při prvním kole blokového čištění v dubnu 2018. Dříve to bohužel nepůjde s ohledem na klimatické podmínky.

  S pozdravem

  Jaroslav Mráz, odbor životního prostředí a dopravy

  Zobrazení :  28