Všechny dotazy řazené chronologicky
Rozbalit vše Sbalit vše
 • Dobrý den. Na ulici Štouračova 20 ze zadní strany je spadený smrk. Děkuji.

  středa, 20 září 2017   Jana
  Dobrý den,

  vyvrácený smrk za domem Štouračova 20 bude během příštího týdne odstraněn.

  S pozdravem

  Ing. Nicole Provazníková, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  1
 • Zdravím mám dotaz proč se již v nájemních domech / konkrétně Ečerova 965/2 netopí ,když ranní teploty jsou již nízké a na stránkách Teplárny Brno avizují že od 15.9. zahajují dodávky tepla

  pondělí, 18 září 2017   jiri
  Dobrý den,
  v domě Ečerova 2 se od pátku 15.9.2017 netopilo z důvody poruchy kterou řešily Teplárny, Brno. Porucha byla dne 20. 9. 2017 odstraněna a byla zahájena dodávka tepla do domu.

  Mgr. Romana Rajdová, vedoucí odboru bytového hospodářství
  Zobrazení :  16
 • Tento dotaz nebude zveřejněn z důvodů nesplnění náležitostí rubriky Dotazy a odpovědi v následujícím bodu: Dle bodu č.3 Pravidel diskuze pozn. bude řešeno individuálním kontaktem

  pátek, 15 září 2017   Vítek
    
  Zobrazení :  8
 • Dobrý den, chci se zeptat, jak lze postupovat v případě permanentního poručování nočního klidu ze strany sousedů v domě Černého 54. Na osobní domluvu nereagují (jedná se zřejmě o nezletilé a opilé lidi v bytě), minule při zavolání strážníků nám bylo řečeno, abychom si sjednali pořádek sami (je toto vůbec normální policejní postup?). Jak se toto dá řešit? Nejsme jediní, komu hluk z toho bytu vadí. Děkuji za odpověď

  pondělí, 11 září 2017   AS
  Z dotazu není zřejmé, zda se jedná o byt obecní, družstevní nebo snad v osobním vlastnictví. Pokud by šlo o byt obecní, lze se obrátit na správce – Bytasen, s.r.o. nebo přímo na odbor bytového hospodářství ÚMČ Brno – Bystrc s požadavkem na řešení podezření z porušování povinností nájemce. Pokud jde o byt družstevní, pak lze řešit prostřednictvím družstva, v případě bytu v osobním vlastnictví lze řešit pouze občanskoprávní cestou popř. prostřednictvím výboru SVJ. Jinak v případě, že je jednáním těchto sousedů rušen obecně veřejný pořádek a hluk proniká až na veřejná prostranství, je na místě k věci vždy se obrátit na MP Brno (tísňová linka 156) nebo PČR (158), aby bylo možno účinně na místě operativně zasáhnout k obnovení veřejného pořádku a stav zadokumentovat za účelem následného sankčního řešení zjištěného protiprávního jednání.

  Mgr. Šárka Sedláčková, odbor vnitřních věcí
  Zobrazení :  17
 • Dobrý den, při výstavbě MŠ Kamechy II bylo zlikvidováno stání na kontejnery na tříděný odpad na ulici Říčanská. Stavba je již dokončena a stání na kontejnery neobnoveno a ty stojím opět na chodníku.Bude to uvedeno do pořádku?

  neděle, 10 září 2017   Jana
  Dobrý den,

  zpevněná stání pro kontejnery zhotovitel stavby obnoví v rámci dokončovacích prací v průběhu měsíce září 2017.


  Ing. Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  50
 • Dobrý den,mám dotaz ohledně "PODCHODU" na ulici Heyrovského směrem k fotbalovému hřišti.Před tímto podchodem je umístěna značka "ZÁKAZ VJEZDU MOTOROVÝCH VOZIDEL".Jak vidno každým dnem si zde žádný z řidičů neláme s touto hlavu a suveréně si zde jezdí jako o život.A to nemluvím v dnech zápasů!To je zde nemožno konat procházky s malými dětmi a vůbec zde chodit!Musíme neustále uskakovat bezohledným řidičům a tatínkům,kteří vozí své ratolesti na tréninky.Udělá už někdo konečně po několika letech v této věci pořádek????

  neděle, 10 září 2017   Hynek Z.
  Vážený pane,

  u vjezdu do tunelu je umístěna značka ,,zákaz vjezdu všech vozidel (v obou směrech)“ s dodatkovou tabulkou ,,mimo dopravní obsluhy“. Pojem dopravní obsluhy je definován v zákoně o provozu na pozemních komunikacích. Úřad nemá zákonné zmocnění kontrolovat jednotlivá vozidla, jestli jsou či nejsou dopravní obsluhou. Tuto možnost má pouze policie. Váš poznatek předáme Městské policii Brno, revíru Bystrc. V případě konkrétního nerespektování dopravního značení se můžete obrátit přímo na místní služebnu Městské policie Brno, revír Bystrc, tel. 546 214 444.
  S pozdravem

  Jaroslav Mráz, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  58
 • Dobry den, predem se omlouvam, mozna jsem informaci prehledla, ale zajimalo by me , ceho se tykaji vymerovaci a vykopove prace na zelenem prostranstvi pod OC Max nad ulicemi Nad dedinou a Paterni. Dekuji za odpoved Iva

  pátek, 08 září 2017   Iva
  Dobrý den,

  Stavební úřad v lokalitě Nad dědinou, v prostoru za stávajícími řadovými garážemi, vydával v listopadu 2016 územní rozhodnutí na stavbu technické infrastruktury. Jedná se o nové kabely VN a NN, vedené v rozsahu od vstupní rozvodny Výhon v ul. Nad dědinou po spojkoviště na nároží ulic Přístavní a Nad Dědinou. Kabel bude veden zhruba v souběhu s ulicí Nad Dědinou, v travnatých plochách za stávajícími garážemi.


  Ing.arch. Ivana Krejčová, vedoucí odboru stavebního
  Zobrazení :  37
 • Dobrý den. Mám dotaz. Od září měl být spuštěn portál ohledně výměny bytů. Zatím jsem ho nenašla. Poradíte mi kde ho hledat? Děkuji.

  čtvrtek, 07 září 2017   Marie Chaloupková
  Dobrý den,
  Zastupitelstvo města Brna na Z7/29. zasedání schválilo nová „Pravidla pronájmu bytů v domech v majetku statutárního města Brna“ s účinností od 1. 10. 2017. V souladu s těmito pravidly bude od 1. 10. 2017 spuštěn portál pro výměny bytů v majetku města Brna. Naleznete ho na: http://vymenabytu.brno.cz.

  Bc. Ivana Ševčíková, odbor bytového hospodářství
  Zobrazení :  54
 • Dobrý den, před Albertem v areálu OC Javor se objevují prodejci s různým zbožím. Kde je prosím možné získat bližší informace o možnosti prodeje na daném místě, příp. se přihlásit? Děkuji.

  čtvrtek, 07 září 2017   Pavlína
  Odpověď v řešení. 
  Zobrazení :  46
 • Dobry den, neuvazujete aj nad zriadenim oficialnej facebookovej stranky pre Bystrc?

  úterý, 05 září 2017   Peter
  Dobrý den, o facebooku stejně tak jako o jeho alternativách uvažujeme, v nejbližší době ovšem s jeho realizací nepočítáme.

  S pozdravem,

  Tomáš Přibislavský, místostarosta
  Zobrazení :  34
 • Dobry den, pesi most k saline na Kubickovej je postriekany vulgarnymi vyrazmi a piktogrammi. Bude sa to riesit? Dakujem

  úterý, 05 září 2017   Peter

  Vážený pane,
  děkujeme Vám za upozornění. Vyrozuměli jsme správce lávky – společnost Brněnské komunikace a.s., který zajistí odstranění graffiti.

  S pozdravem

  Ing. Yveta Bičanová, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  78
 • Dobrý den, dnes jsem našel na webu města Brna informaci, že se dnes uskuteční v Bystrci beseda s veřejností o budoucí podobě města Brna : http://www.brno.cz/brno-aktualne/co-se-deje-v-brne/a/navrh-vize-brno2050-je-hotovy-rozhoduje-o-nem-verejnost-1/ Na webu Bystrce jsem tuto informaci nenašel. Hledal jsem špatně nebo jen někdo na Úřadě zaspal? Děkuji.

  úterý, 05 září 2017   KarelK
  Vážený pane,

  odboru vnitřních věcí není o této akci nic známo.

  Ing. Dana Kalousková, vedoucí, odboru vnitřních věcí
  Zobrazení :  21
 • Dobrý den. Věčné neřešitelné téma? Popelnice. Na Heyrovského je opět skládka, někdo renovoval byt a všechno vyhodil do přístřešku na popelnice. Čistí se komunikace a co ty přístřešky! Ty se přece musí taky čistit. Taky by se měly ty dekly od popelnice 1x za rok postříkat. Ustanovte uklízecí četu, která bude 1x týdně uklízet prostory kolem popelnic po celém Bystrci. A poplatky za toto čištění dejte k úhradě všem nájemníkům, tak jak se platí uklízení domu. To přece není problém. Dejte někomu práci, jsou přece nezaměstnaní. Když jsou lidi prasata, tak se to musí nějak řešit a ať to ti lidé zaplatí. A hlavně tam musí přijít kontrola! Někdo občas sebere odpadky ze země z větší části, ale odpadky kolem popelnic tam zůstanou. Lítají tam potkani a to v těsné blízkosti školy a mateřské školky. Není divu, že je v Brně žloutenka. Bezdomovci se stále hrabou v popelnicích. Dejte jim práci. Raději budete platit bezdomovcům očkování. Jste za to odpovědni, abyste to vyřešili. Toto už není možný v současném století. Poučte se od našich západních sousedů. Jsem rozhořčena. Děkuji za odpověď

  pondělí, 04 září 2017   Zdenka Barabášová
  Dobrý den,

  černou skládku necháme odvézt. Pokud se jedná o problematiku úklidu kontejnerových stání, tak dotaz na uvedené téma byl již v minulosti zodpovězen, konkrétně dne 04.04.2017 a následně dne 08.08.2017 a dosud nedošlo k žádným změnám.

  Ing. Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  24
 • Dobrý den, viděl jsem novou MŠ na Říčanské a zarazila mě jedna věc. Nikde na celé zahradě nebyl žádný stín, strom ani keř. Jak to budete prosím řešit? Nějaké zastínění je myslím nezbytné a stromy a keře okolo by byly také velice vhodné. Dále- nebylo vhodné objekt koncipovat spíše již jako ZŠ, kde je situace v Bystrci mnohem kritičtější (co se týče kapacity)? Děkuji.

  neděle, 03 září 2017   Mara
  Dobrý den,

  na hřišti pochopitelně dojde k dosázení stromů i další zeleně, čeká se na vhodné vegetační období, výsadba je povinností stavební firmy. Potřeby školních míst vyřeší v příštím roce přístavba pro 150 dětí na ZŠ Vejrostova.

  Přesto jsem MŠ Kamechy nechal navrhnout jako víceúčelovou, kdy druhé poschodí může být využíváno pro potřeby I. stupně ZŠ. Ovšem nejdříve po 5 letech od kolaudace a obdržení dotací. Snažíme se investovat a projektovat efektivně a ekonomicky.

  S pozdravem


  JUDr. Tomáš Kratochvíl, starosta
  Zobrazení :  58
 • Dobrý den, koho prosím napadlo naplánovat blokové čištění na Kamechách a Teyschlove na 1.školní den(4.9.)? Děti na první stupni mají symbolickou hodinu a rodiče jsou většinou doma (i s auty). Přijde mi to opravdu zbytečné... Děkuji.

  neděle, 03 září 2017   Mara
  Vážený pane,

  pří plánování termínů blokového čištění na daný kalendářní rok se snažíme vyjít vstříc většinovým potřebám obyvatel, čištění probíhá až od 8 hodin místo původních 7 hodin právě kvůli rodičům školáků a dále nečistíme o prázdninách. Také nikdy nečistíme celou oblast v jeden den, ale vždy jen vybrané ulice, aby bylo kam auta přeparkovat. Nerozumíme proto, jaké Vám vznikly v souvislosti s dnešním čištěním ulic na trase MHD (Říčanská, Teyschlova - část a Kamechy - část) problémy, když zbylé ulice v obytném souboru Kamechy a větší část ulice Teyschlova se nečistily. Při současném počtu automobilů je potřeba počítat s tím, že ne vždy bude volné místo těsně u vybraného cíle cesty a je tak nutno počítat s časovou rezervou na dojití.
  S pozdravem


  Ing. Yveta Bičanová, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  82
 • Přeji pěkný den, rád bych se otázal, co je onou nepovolenou stavbou zmíněnou v Bystrckých novinách č. 12/2015 ve zprávách z jednání Rady MČ Brno-Bystrc dne 27.10.2015, kde se píše o nabytí pozemku p.č. 2480/50 k.ú. Bystrc s nepovolenou stavbou. Děkuji za odpověď, Luboš Raus.

  sobota, 02 září 2017   Luboš Raus
  Na p.p.č. 2480/50, k.ú. Bystrc se nachází část stavby společnosti Outulný, investiční . Jedná se o lokalitu Horní náměstí. V současné době probíhá řízení o odstranění stavby, z důvodu odvolání vlastníka stavby se řízení komplikuje a k dnešnímu dni není pravomocně ukončeno.


  Ing.arch. Ivana Krejčová, vedoucí odboru stavebního
  Zobrazení :  53
 • Dobrý den, mám dotaz k oploceni kontejnerových stání. Je určitě v pořádku, že se obyvatelé snaží zabezpečit kontejnerová staní, ale bohužel došlo i k tomu, že jsou uzavřeny i kontejnery na plast a papír - Kuršova 6. Neměla by tedy pořádek sjednávat městská policie třeba místo měření rychlosti, aby ti, co chtějí třídit odpad jej mohli ukladát do neuzamčených kontejnerových stání?

  pátek, 01 září 2017   Rosák
  Dobrý den,

  správcem odpadového hospodářství, který provádí rozmísťování kontejnerů a zajišťuje jejich vývozy je Odbor životního prostředí MMB, oddělení odpadového hospodářství. Dle jejich sdělení je uzamčení kontejnerového stání, ve kterém jsou i kontejnery na využitelné složky komunálního odpadu (VSKO) v pořádku. Doporučují obyvatelům okolních domů, kteří nemají vytříděný odpad kam odkládat, požádat o umístění kontejnerů na VSKO i do jejich stání. Někde i za cenu toho, že se odstraní část kontejnerů na komunální odpad, které se v případě třídění, tak rychle nezaplňují. Pokud to není možné, lze umístit kontejnery na VSKO i na veřejné prostranství, ale takové místo je třeba velmi zodpovědně vytipovat a předem projednat na OŽPD ÚMČ.

  Ing.Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  41
 • Na ulici Větrná /u t. stanice/ byly odvezeny 2 kontejnery na sklo - před 3 týdny - kam máme dávat sklo ??? Můžete se prosím postarat o občany a nechat přistavit kontejnery na sklo ! Místo na kontejnery je potřeba uklidit a ostříhat veškerou zeleň,která tam roste přes pletivo. Děkuji .

  pátek, 25 srpen 2017   hana
  Dobrý den,

  dle sdělení MMB, Oddělení odpadového hospodářství byly kontejnery odstraněny v souvislosti se změnou svozové firmy. Nové kontejnery firmy SAKO zde budou umístěny do konce týdne. V nejbližším možném termínu necháme rovněž zakrátit zeleň prorůstající do oplocení kontejnerového stání.


  Ing. Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  39
 • Na dálničním valu nad restaurací AHOY bydlí ve stanu bezdomovci. Již poněkolikáté.....zůstane tam po nich pouze strašný nepořádek a půjdou dál.....

  pátek, 25 srpen 2017   hana
  Odpověď v řešení. 
  Zobrazení :  67
 • Dobrý den, chtěla bych se zeptat na možnost dovozu obědů pro moji maminku , která je obyvatelkou Bystrckého bytu. Nikde jsem nenašla aktuální cenu těchto obědů - pouze cenu za dovoz 15,-Kč. Je prosím i možné , někde vidět dopředu jídelníček?

  pátek, 25 srpen 2017   Krátká
  Zdravím Vás a k Vašemu dotazu sděluji, že aktuální cena stravného na jeden oběd je 52,- Kč, s dovozem tedy celková cena jednoho oběda činí 67,- Kč. Dovážíme obědy všechny dny v měsíci. Terénní služby se týkají pouze obědy, dovážíme tři typy stravy, na jeden měsíc je klient zařazen do jedné diety, po měsíci lze dietu změnit na jinou – opět na celý měsíc. Protože se jedná o sociální službu, je zapotřebí před uzavřením smlouvy realizovat sociální šetření v domácnosti žadatele.

  Pokud bude mít maminka o obědy zájem, můžete si z www.bystrc.cz – úřad – formuláře – vytisknout Žádost o poskytnutí pečovatelské služby a obrátit se na paní Provazníkovou, která se s Vámi domluví na podrobnostech. Vaši zprávu jí rovněž přeposílám.

  S pozdravem a přáním pěkných letních dní

  Mgr. Vlasta Matulíková, vedoucí odboru pečovatelské služby


  Zobrazení :  87