Školství, kultura, sport
Rozbalit vše Sbalit vše
 • Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, jestli ve Společenském centru na Odbojářské ulici budete mít na Silvestra nějakou akci. Měla bych zájem nejméně o 2 vstupenky.Děkuji.

  čtvrtek, 28 prosinec 2017   Pagáčová
  Vážená paní,

  v době, kdy jste nám psala ohledně lístků na silvestrovský podvečer, jsme měli již omezený provoz a nemohli jsme Vám tedy odpovědět. Omlouváme se, pokud jsme způsobili nějaké komplikace.

  S pozdravem

  Mgr. Lenka Vlčková Kryčerová, odbor kultury
  Zobrazení :  95
 • Dobrý den, rád bych mne zajimalo několik odpovědi ohledne nove podoby spolecenskeho centra. Provedeni fasady je opravdu strasne a odpovida standardu 90. let. Obsolutne bez jakehokoliv estetickeho citeni, kdy autor fasadu preplacal nesmyslnymi napisy "spolecenske centrum" (proc, to snad nestaci kdyz je tam napis jeden?), neuvazenym vyberem agresivni barvy, ktera se nehodi k nicemu co v okoli existuje, navic s tim sviticim panelem, který je stejne necitelny, navic vypada jak nejaka levna herna s napisem "nonstop". Proto by me tady zajimalo zasledujici: 1) kdo navrh barvu fasady a na zaklade ceho a hlavne kdo navrh ty silene bile napisy "spolecenske centrum" a jakou plni funkci krom toho, ze jiste hodne prodrazili realizaci fasady? 2) kdo tyto navrhy jmenovite schvalil? 3) Je s tim jeste mozne neco udelat, napriklad natrit celou vstupni stranu neutralni barvou nebo tak nevkusnou verejnou budovu budeme mit v Bystrci jeste nekolik let? Dekuji za odpoved PS. Pokud byste chteli videt, jak vypada decentni moderni spolecenske centrum v 21. stoleti jakozto kvalitni verejna budova, tak priklad je zde: http://www.bbcentrum.cz/cache/thumbs/files/buildingphoto/spolecenske-centrum-1920-1080-1-0-1a7308.jpg

  pondělí, 13 listopad 2017   Jiri
  Vážený pane,
  Vaše výhrady k realizaci fasády Společenského centra jsou ojedinělé. Autorem projektu je pan ing. Ševčík a provedení fasády navrhl pan ing. architekt Hála. Projekt i fasáda byly konzultovány s uživatelem a poradní hlas měli i zástupci stavebního dozoru. Nikdo z realizátorů si nečiní patent na rozum a do budoucna lze zvážit dílčí úpravy, ale bude záležet na demokratickém projednání, kde bude rozhodovat většinový názor. Barva fasády se odvíjí od pompejské červeně – v této barvě byly zhotoveny za starého Říma fasády všech kulturních institucí. Otázka posouzení vzhledu fasády -vkusu či nevkusu - je z Vašeho pohledu věcí ryze subjektivní.


  PhDr. Jaroslav Petr, místostarosta

  Zobrazení :  231
 • Dobry den. V clanku na idnes z 23.1.2017 se uvadi: "Kvůli Kamechám chce v příštím roce otevřít nových šest tříd s celkovou kapacitou 180 míst také bystrcká základní škola Vejrostova." Zajimalo by mne jak to vypada v soucasnosti s timto planem, zda by se stihl termin v zari a zda spadovost Vejrostove bude tedy zahrnovat cele sidliste Kamechy jiz pri tomto zapisu do ZS. Zatim je vetsina sidliste Kamechy razena spadovosti do nejvzdalenejsi skoly ZS Heyrovskeho coz je 5km! Bydlime snad na male vesnici aby deti dojizdeli 5km do ZS? Dekuji.

  neděle, 29 říjen 2017   Entes
  V současné době probíhá výběrové řízení na dodavatele stavby na úrovní MMB.
  Po jeho dokončení je předpoklad výstavby po dobu cca 12 měsíců. Poté dojde ke změně spádových oblastí.

  RNDr. Vladimír Vetchý, CSc., místostarosta
  Zobrazení :  124
 • Dobry den nalezl jsem clanek o pripravovanem multifunkcnim hristi vedle nove skolky v Bystrci pri ulici Ricanska. Udajne by se melo postavit do roka a melo by byt (alespon cast dne) verejne pristupne. Rad bych vedel kde najdu podrobnejsi informace a predevsim nejake plany nebo vizualizaci. Dekuji

  pondělí, 09 říjen 2017   entes
  Dobrý den,
  ve věci školního multifunkčního hřiště pro školní mládež a volnočasové aktivity dětí a mládeže na Kamechách v Brně-Bystrci (při MŠ Kamechy II.) je stanoven výrobní výbor ve složení:
  JUDr. Tomáš Kratochvíl - starosta MČ Brno-Bystrc
  PhDr. Jaroslav Petr - místostarosta MČ Brno-Bystrc
  p. Miroslav Klimeš - místostarosta MČ Brno-Bystrc
  Ing. Milan Krátký, Ph.D.- zastupitel MČ Brno-Bystrc
  Ing. arch. Vít Vencour
  Ing. Radek Bárta - vedoucí OŽPD
  Ing. arch. Ivana Krejčová - vedoucí stavebního odboru
  Ing. Marcela Nepejchalová - referent OŽPD
  Zde se snažíme o co nejlepší a nejrychlejší realizaci uvedeného sportoviště. V současné době není konečná podoba hřiště známa, na detailech se stále pracuje. Po schválení konečné studie necháme dát tuto studii hřiště na radniční web.
  Provozní doba podle našich představ by byla obdobná jako na jiných školních hřištích v Brně, tj přístupnost pro veřejnost bude možná v odpoledních hodinách a o víkendech. Územní plán Brna prakticky jinou možnost výstavby a provozu multifunkčního sportoviště v této lokalitě neumožňuje.
  Tedy buď by na místě zůstal současný neupravený terén bez sportovišť, anebo je zde možné postavit školní multifunkční hřiště, kdy provoz bude kombinovaný a veřejnost se bude moct zúčastnit samozřejmě také. V závislosti na délce celého procesu (projektová dokumentace, stavební povolení, výběrové řízení stavební firmy a doba výstavby) přesný termín otevření zatím není jasný. Předpokládáme období konec léta, podzim 2018. V současné době nemáme k dispozici konečnou dokumentaci, nemůžeme proto podat přesnější informace ani termíny.

  S pozdravem, starosta Tomáš Kratochvíl
  Zobrazení :  122
 • Dobrý den, chtěla jsem se zeptat kdo má na radnici na starosti oblast školství. Jedná se o rozhodnutí ředitele ZŠ Vejrostova zakázat rodičům žáků vstup do vestibulu školy. Na žáky musíme čekat před budovou školy. Vstoupit můžeme pouze za nepříznivého počasí pokud pan ředitel dovolí paní vrátné aby nás do budovy pustila. Syn si zapomíná věci v šatně popř. v družině ( takových dětí je určitě mnohem více ) a může se tedy stávat, že ho do školy třeba i několikrát mohu poslat zpět. Tato situace může obtěžovat nejenom mne ale i paní vrátnou. děkuji za odpověď

  středa, 04 říjen 2017   markéta
  Vážená paní. Po neblahých incidentech, které bohužel i stály život dětí, se zavedla bezpečnostní opatření, včetně zákazu vstupu do budov škol. Jednotlivý vstup je možný jen s povolením ředitele, který je trestně-právně odpovědný za bezpečnost dětí. Nejen tato, ale i další opatření, jsou kontrolovaná Českou školní inspekcí. Už jsme v minulosti zaznamenali i zdařilý pokus novinářky vniknout do školy, paní vrátná bohužel nesplnila svou povinnost, danou školním řádem.
  V případě nepříznivého počasí povolil pan ředitel vstup rodičům do vestibulu, paní vrátná je zodpovědná za to, že se nedostanou dál do budovy školy. V dnešní době jsou tato opatření bohužel nutná.

  RNDr. Vladimír Vetchý, CSc., místostarosta
  Zobrazení :  111
 • Dobrý den, s kulturou je to v Bystrci slabé, v květnu taneční večer nebyl, nyní v říjnu také nebude? A jinak vůbec nic...

  středa, 04 říjen 2017   Mojmír
  Dobrý den,
  městská část Brno-Bystrc (odbor kultury) pořádala v měsíci květnu tři samostatné kulturní akce, vystoupení zpěvačky Ellen Lenské (20. 05. 2017) na hřišti RC Rugby v rámci III. ročníku akce Dobrý den v Bystrci, divadelní představení „Zakázané uvolnění“ na náměstí 28. dubna (20. 05. 2017), skvělé večerní venkovní představení herců a zpěváků Městského divadla Brno „Svět muzikálů“ (21. 05. 2017) opět na náměstí 28. dubna.
  Ve dnech 24. – 25. 06. 2017 (sobota a neděle) pořádala městská část Brno-Bystrc „Bystrcké hody 2017“ se třemi samostatnými programy (hudebními vystoupeními) na náměstí 28. dubna a v sále Krčmy Pod Lípou.
  Od 1. – do 4. září 2017 (pátek, sobota, neděle a pondělí) uspořádala městská část Brno-Bystrc (odbor kultury) filmový minifestival (večerní promítání českých filmů) v prostoru před Společenským centrem Bystrc.
  Dne 9. září 2017 (sobota) pořádala městská část Brno-Bystrc (odbor kultury) na Horním náměstí v Bystrci tradiční akci „Bystrcký scuk 2017“ v jehož programu bylo rovněž hudební vystoupení mladé rockové skupiny Z WOKNA.

  O pořádání uvedených akcí byla informována veřejnost prostřednictvím webových stránek www.bystrc.cz, v měsíčníku Bystrcké noviny a rovněž plakáty na výlepových plochách. Všechny akce byly zdarma!

  Přehled výše uvedených akcí (programů) pořádaných odborem kultury ÚMČ Brno-Bystrc v období květen – počátek září t.r. prokazují, že tazatel zřejmě neposuzoval nabídku kulturních akcí pořádaných v Bystrci, ale jen akce „taneční večery“ bez další specifikace. V rámci objektivního posouzení možností konání kulturních akcí (tanečních večerů) v uvedeném období je potřeba uvést, že od konce dubna t.r. – do počátku listopadu t.r. probíhá dlouho připravovaná rekonstrukce objektu Společenského centra Bystrc, a proto zde nemohly být konány, nejen žádné taneční večery v květnu, červnu, září či říjnu t.r., ale vůbec žádné akce.

  Pokud tazatel uvádí „…taneční večery…v Bystrci…vůbec nic…“ odbor kultury ÚMČ Brno-Bystrc upozorňuje, že eviduje od května t.r. – do konce září t.r. oznámení o pořádání více než 100 akcí tanečního a hudebního charakteru (spoustu z nich bylo v rámci třítýdenní přehlídky ohňostrojů, ale pravidelných produkcí nejen o víkendu, ale i v průběhu pracovního týdne, stejně tak jako jednorázových, žánrově různorodých produkcí na mnoha místech v Bystrci).

  Po znovuotevření Společenského centra Bystrc budou opět probíhat tradiční akce, ale i nové formáty, a to tak, jak jsou připravovány v Dramaturgickém plánu pro rok 2018.


  Mgr. Zdenek Krutek, MBA, vedoucí odboru kultury

  Zobrazení :  76
 • Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda i letos budou v Bystrci vánoční trhy? A pokud ano, jaký bude datum? Děkuji

  středa, 20 září 2017   Markéta Sedláková
  Vážená paní,

  vánoční trhy chystáme na sobotu 9.12.

  S pozdravem

  Mgr. Lenka Vlčková Kryčerová, odbor kultury
  Zobrazení :  91
 • Dobrý den, viděl jsem novou MŠ na Říčanské a zarazila mě jedna věc. Nikde na celé zahradě nebyl žádný stín, strom ani keř. Jak to budete prosím řešit? Nějaké zastínění je myslím nezbytné a stromy a keře okolo by byly také velice vhodné. Dále- nebylo vhodné objekt koncipovat spíše již jako ZŠ, kde je situace v Bystrci mnohem kritičtější (co se týče kapacity)? Děkuji.

  neděle, 03 září 2017   Mara
  Dobrý den,

  na hřišti pochopitelně dojde k dosázení stromů i další zeleně, čeká se na vhodné vegetační období, výsadba je povinností stavební firmy. Potřeby školních míst vyřeší v příštím roce přístavba pro 150 dětí na ZŠ Vejrostova.

  Přesto jsem MŠ Kamechy nechal navrhnout jako víceúčelovou, kdy druhé poschodí může být využíváno pro potřeby I. stupně ZŠ. Ovšem nejdříve po 5 letech od kolaudace a obdržení dotací. Snažíme se investovat a projektovat efektivně a ekonomicky.

  S pozdravem


  JUDr. Tomáš Kratochvíl, starosta
  Zobrazení :  88
 • Dobrý den, bydlíme s dítětem na ulici Říčanská 29 (katastrálně tedy spadáme do Žebětína). Samozřejmě jsme uvítali možnost, že se na naší ulici Říčanská staví nová školka (byla avizovaná primárně pro děti z rozšiřujících se Kamech - všeobecně pro všechny děti z Kamech) - tato školka však spadá pod území Bystrce. V roce 2015 jsme vznesli na toto forum dotaz, jestli školku budou moci využívat všechny děti z Kamech za stejných podmínek, nebo budou rodiče z ulic, které leží v Kamechách na katastru Bystrce při umisťování dětí upřednostňováni oproti těm, jejichž ulice (nebo její část) v Kamechách je na katastru Žebětína. Odpověděl nám pan RNDr. Vladimír Vetchý, cituji: "Výstavba 6-ti třídní MŠ Kamechy II má řešit problém nedostatku míst v MŠ v Bystrci. Je ale za stejných podmínek určena i pro děti ze žebětínské části Kamech." Můj dotaz je - nakolik je toto tvrzení - že je za stejných podmínek určena i pro děti ze žebětínské části Kamech - dneska v platnosti? Děkuji za odpověď.

  středa, 02 srpen 2017   M.
  Dobrý den.
  Od 7. 2. 2015, kdy jsem odpovídal na Váš dotaz, se mnohé změnilo. Další výstavba v žebětínské části, nová výstavba v Bystrci a zejména nový Školský zákon nastavil pro každou městskou část nové, závazné podmínky. V letošním roce jsme povinni zajistit místo v MŠ všem čtyřletým a pětiletým dětem, v příštím roce tříletým a o rok později i dvouletým dětem. Budeme se snažit nastavit kritéria tak, aby děti z žebětínské části sídliště Kamechy byly zvýhodněny proti dětem z jiných městských částí (viz současné podmínky na stránkách https://zapismskamechy.brno.cz. Především se ale musíme postarat o děti z naší městské části, i s ohledem na významnou spoluúčast, kterou se městská část podílí na výstavbě MŠ Kamechy II.

  RNDr. Vladimír Vetchý, CSc., místostarosta
  Zobrazení :  123
 • Dobrý den, chci se zeptat jestli budou i na vaše hody kolotoče na brněnské přehradě jezdit. Prosím nevolat. Jenom napsat odpověď. Děkuji za odpověď

  úterý, 20 červen 2017   Komárek
  „Na akci Bystrcké hody 2017 konané ve dnech 24. – 25. 06. 2017 na náměstí 28. dubna a v sále Krčmy pod lípou (na ul. Výhon) pod záštitou Městské části Brno-Bystrc se žádným způsobem nepodílí ani nejsou doprovodnou akcí hodů Vámi uváděné „kolotoče na brněnské přehradě“. O jejich působení nemá odbor kultury ÚMČ Brno-Bystrc bližší povědomí.“

  Mgr. Zdenek Krutek, MBA vedoucí odboru kultury
  Zobrazení :  123
 • Dobrý den, hostinec U Klimešů naproti bývalého kamenolomu často pořádá venku na zahrádce country večery, kde hraje živá kapela. Chci se zeptat, zda jsou tyto akce ohlášené a do kolika hodin mají povoleno takto venku hrát. Tato živá hudba z venku je doma slyšet více, než puštěná televize, spát se nedá vůbec, dokud akce neskončí. Hluk je značně slyšet i přes zavřená okna, což je v létě nemožné. Navíc je hostinec u řeky, která hluk ještě umocňuje. Děkuji.

  úterý, 20 červen 2017   Dak
  „Hudební produkce nepodléhají procesu „schvalování“ ze strany úřadů ve statutárním městě Brně. V souladu s obecně závaznou vyhláškou statutárního města Brna č. 20/2009 „O stanovení podmínek pro pořádání, průběh a ukončení veřejnosti přístupných sportovních a kulturních podniků, k zajištění veřejného pořádku“, v platném znění, má pořadatel takové akce za povinnost oznámit místně příslušnému úřadu (v tomto případě ÚMČ Brno-Bystrc) nejpozději 5 pracovních dnů před konáním akce.
  Pro informaci uvádíme, že akce sportovního a kulturního charakteru včetně tanečních zábav a diskoték lze pořádat v pátek, sobotu a v den, po kterém následuje den pracovního klidu, v době od 7.00 hodin příslušného kalendářního dne do 24.00 hodin příslušného kalendářního dne, v ostatních dnech potom v době od 7.00 hodin – do 22.00 hodin.
  Akce pořádaná v Hospodě U Klimešů (Brno-Bystrc, Pod horkou 21) v pátek dne 09.06.2017 byla oznámena zdejšímu ÚMČ (evidence je vedena odborem kultury, č.j. 17-08768/OK). Další nejbližší obdobná akce (taneční večer) v uvedeném zařízení je oznámena na den 30.06.2017 (č.j. 17-08769/OK).“


  Mgr. Zdenek Krutek, MBA vedoucí odboru kultury
  Zobrazení :  129
 • Dobrý den, V rámci projektu "PANORAMA II" má developer vybudovat mezi domy Nad Přehradou 2-10 a Nad Přehradou 12-24 dětské hřiště. Máte informace, kdy by k tomu mělo dojít? Zatím to totiž nevypadá, že by se k tomu chystali navzdory tomu, že byty i domy jsou předávány novým majitelům. Máte nějaké páky, jak developera k co nejrychlejší výstavbě přimět? Děkuji,

  pátek, 07 duben 2017   MH
  Dobrý den,
  k Vašemu dotazu jsem obstaral od odborných útvarů ÚMČ Brno -Bystrc následující komplexní vyjádření:
  Na základě aktuálních informací od investora sdělujeme: součástí projektu OS Panorama nad přehradou II a III byly stavební úpravy stávajícího hřiště při ulici Nad dědinou (vybudování vyššího oplocení kvůli ochraně zaparkovaných aut, vybudování nové pěší cesty od bytových domů Kachlíkova) a výstavba nového dětského hřiště v prostoru mezi bytovými domy A a F v ulici Nad Přehradou a řadovými RD v ulici K Jelenici. V současné době je dokončena pěší cesta od bytových domů Kachlíkova a do konce června bude vybudováno zmíněné vyšší oplocení z drátěného pletiva.
  Nové hřiště: prostor pro nové hřiště mezi ulicemi Nad Přehradou a K Jelenici byl až do této doby využíván jako zařízení staveniště dokončovaných rodinných domů, v tuto chvíli je zařízení staveniště odstraňováno, budou provedeny nezbytné terénní úpravy a do konce června bude hřiště dokončeno a osazeno příslušným mobiliáře (lavičky, herní prvky). Na realizaci hřiště je uzavřena mezi investorem a statutárním městem Brnem smlouva o výstavbě, na jejímž základě po dokončení investor hřiště předá městu. Následně bude ze strany města hřiště předáno do správy a údržby MČ Brno-Bystrc.

  S pozdravem

  PhDr. Jaroslav Petr, místostarosta

  Zobrazení :  89
 • Dobry den, chtěla bych se zeptat zda je nektera ze ZS v bystrci (popřípadě vedlejsi MC) planuje otevreni pripravneho (nultého) rocniku v nejbližších par letech. Syn je pristi rok predskolak a uz vime, ze ho s nejvetsi pravdepodobnosti ceka odklad skolni docházky kvůli logopedii. Pripravny rocnik by bylo pro nas nejlepší reseni.Dekuji mnohokrat.

  středa, 05 duben 2017   Hana
  Vážená tazatelko,

  v nejbližších letech neplánují bystrcké základní školy otevřít tzv. přípravnou třídu.
  Pro zjištění záměrů ve vedlejších městských částech doporučuji obdobně kontaktovat s dotazem příslušné úřady MČ.

  S pozdravem

  Pavel Nemecz, vedoucí sociálního odboru
  Zobrazení :  119
 • Dobrý den. Měl bych jeden dotaz ke sportovnímu hřišti, které se nachází mezi ulicí Štouračova 18 - 22 a garážemi. Jedná se mi o umístění fotbalových branek. Tyto jsou umístěny v pravé polovině hříště (z pohledu od ulice Štouračova) přímo proti oknům od bytů. Za brankammi je sice nataženo ochranné pletivo, ale to je velmi nízké a teď přes léto kdy je hřiště hojně využíváno, se každý den stane, že míč přeletí toto ochranné pletivo a narazí do skleněné výplně okem bytu v prvním patře. Nešlo by fotbalové branky přesunout do levé poloviny hřiště, kde je prostor mezi hřištěm a bytovým domem chráněn vzrostlými stromy, které by bránily v dolétnutí míčů až k bytovému domu, nebo by nebylo možné za fotbalovou brankou, která je umístěna směrem k bytovému domu nastavit ochranné pletivo, ještě o jeden plotový dílec? Zatím nedošlo k rozbití skleněné výplně v oknech, ale je to jen otázka času kdy skleněná výplň nevydrží náraz míče a dojde k jejímu poškození. Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

  pondělí, 03 duben 2017   Honza
  Dobrý den,

  okraj hřiště je od nejbližších oken vzdálen více než 30 metrů, což je v relativně stísněných podmínkách sídliště bráno jako bezpečná vzdálenost. Přemístěním branek na druhou stranu by došlo k jejich přímé kolizi s vyznačeným hřištěm na tenis a volejbal a sportoviště by tak přišlo o svůj multifunkční charakter. Navíc branky jsou z důvodu bezpečnosti zajištěny proti převrácení. Toto zajištění je provedeno na kotvy do asfaltové plochy a při demontáži a přemístění by zůstal povrch v místě původního uchycení narušený, což může mít negativní vliv na bezpečnost provozu.
  V současné době nelze uvažovat ani o zvýšení stávajícího oplocení, které je v záruční lhůtě. V loňském roce byla totiž na sportovišti Štouračova provedena rekonstrukce původního oplocení, která zahrnovala kompletní výměnu 28 ks sloupků, včetně vzpěr a dodání nového drátěného pletiva o výšce 3m. Vše v povrchové úpravě žárovým pozinkováním. Prodloužením stávajících sloupků by došlo k mechanickému poškození jejich povrchové úpravy a zanikl by tak jakýkoliv nárok na uplatnění záruky ze strany dodavatele prací.

  Ing.Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  86
 • Dobrý den, chtěla bych se zeptat nakolik je pravdivý údaj uváděný na webu města Brna týkající se zápisu do zš? Je zde uvedeno, že má Bystrc k dispozici 300míst, ale spádových dětí je tuším 384. Hrozí i letos problémy? Děkuji za odpověď. Tereza

  čtvrtek, 23 březen 2017   Tereza
  Dobrý den.
  Protože nemáme přístup do registru obyvatelstva, požádal jsem v listopadu 2016, když jsme připravovali rozdělení spádovosti, Magistrát města Brna o počty předškoláků z MČ Brno-Bystrc.
  Obdrželi jsme číslo 318. Současný stav 383 zahrnuje i děti, které minulý rok dostaly odklad. Počty odkladů jsou již několik roků zhruba stejné. Počkáme proto do konce dubna, kdy by měl být znám
  počet dětí, které se hlásí do našich škol, a předběžný počet odkladů a budeme situaci řešit. Příští rok již bude situace jiná, mělo by být k dispozici dalších 6 tříd, které vzniknou přístavbou u ZŠ Vejrostova.

  RNDr. Vladimír Vetchý, CSc., místostarosta
  Zobrazení :  102
 • Dobrý den, žádám Vás touto cestou o vysvětlení, z jakého důvodu byla Základní školou Brno-Heyrovského 32 navázána spolupráce s neziskovou organizací AIESES (níže odkaz o jejich činnosti) ohledně jejich programu „EDISON“ , zabývající se multikulturním osvětovým programem. Podle všeho jde o ideovou indoktrinaci dětí školou povinných. Tuto skutečnost považuji za naprosto skandální, jelikož se domnívám, že stále máme sekulární školství. Narážím zde na skutečnost, že údajní „učitelé“ mají být mimo jiné muslimského vyznání. Nedělám si iluze, že z jejich strany nedojde k propagaci islámské nenávistné ideologie, byť i jen v podprahové rovině. Apeluji tedy Vašim prostřednictvím na vedení ZŠ Heyrovského, kterou navštěvuje moje dcera, aby se více soustředila na výuku vedoucí ke znalostem naší krásné vlasti a vedení lásky k ní. Nemohu souhlasit, aby škola touto cestou zprostředkovávala od pochybných neziskových organizací nesmyslné „semináře“ o výhodách a kráse nebezpečného multikulturalismu. Tvrzení školy, že se jedná o výuku anglického jazyka, který mají „vyučovat“ osoby, jejichž mateřským jazykem angličtina není, se mi zdá kamuflující a směšné. Je známým faktem, že přesně tímto typem „výchovy“ začínali před pár desítkami let ve Skandinávii a to zejména ve Švédsku. Jak tam multikulturní experiment dopadl, netřeba dále rozepisovat. S pozdravem Hynek Charous http://aeronet.cz/news/rodice-pozor-tohle-delaji-neziskovky-vasim-detem-ve-skolkach-a-skolach-za-vasimi-zady-kdyz-jste-v-praci-a-dokonce-s-podporou-msmt-netusite-s-kym-budou-od-zari-chodit-vase-deti-do-skolky/

  pátek, 03 únor 2017   Hynek Charous
  Vážený pane,

  AIESEC je mezinárodní studentská organizace, která působí ve 120 zemích světa již od roku 1948. Sdružuje přes 100 000 studentů ze 126 zemí světa, působí na 1700 universitách včetně 12 českých.

  Projekt Edison funguje pod záštitou Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy ČR. Výborné zkušenosti s ním má ZŠ Laštůvkova, kde probíhal v minulých 3 letech.

  V rámci tohoto projektu na ZŠ Heyrovského přijede od 20. do 24. února 2017 pět anglicky mluvících studentů z různých zemí světa.

  Rita Laryea Amediavor – Ghana

  Amelia Nurmawati – Indonésie

  Can KEÇECİ – Turecko

  Siyu Li – Čína

  Daniela Cordeiro – Portugalsko  Jak se můžete seznámit na webových stránkách školy, tito studenti se zapojí do výuky, seznámí žáky se zajímavostmi o své zemi, připraví si interaktivní hodiny v anglickém jazyce, podle úrovně žáků.

  Bude jen dobré, když se naše děti seznámí s životem v jiných zemích i s tím, jaké mají problémy. Možná budou schopné v budoucnu jim pomáhat je řešit u nich doma a zabránit tak další migraci.

  Navíc v hodinách budou přítomni učitelé, kteří pomohou s překladem, výběrem témat i s průběhem diskuze.

  Osobně jsem se vždy snažil, aby moje děti získaly co nejvíce informací, aby byly schopné si vytvářet své vlastní názory bez ohledu na média či sociální sítě.

  Jestliže takto své děti vychováváme, tak se žádné ideové indoktrinaci nemusíme bát.

  RNDr. Vladimír Vetchý, CSc., místostarosta
  Zobrazení :  245
 • Dobrý den, na Kamechách se buduje nová MŠ, která není zatím uvedena ve vyhlášce o spádovosti. Prosím o informaci, kdy bude otevřena a od kdy, případně kde se bude řešit zápis právě do této MŠ. Děkuji za odpověď.

  čtvrtek, 02 únor 2017   Renata Řezáčová
  Vážená paní Řezáčová,

  v nově budované MŠ na ul. Říčanská bude možné děti přihlásit k předškolnímu vzdělávání ve školním roce 2017/2018. Termín a místo zápisu není prozatím stanoven vzhledem ke stále probíhající výstavbě. O tomto budou občané s předstihem informováni prostřednictvím Bystrckých novin, případně doporučuji sledovat webové stránky MČ Brno-Bystrc. Problematika zápisu dítěte do MŠ je podrobně rozpracována na těchto webových stránkách: https://zapisdoms.brno.cz/?session_test=1486033691.

  S pozdravem

  Mgr. Pavel Nemecz, vedoucí sociálního odboru


  Výstavba MŠ Kamechy II v současné době probíhá. Po její kolaudaci a zápisu do rejstříku škol proběhne samostatné přijímací řízení pro tuto MŠ. 


  Zároveň probíhá intenzivní jednání s OŠMT MMB a Školským odborem JmK, aby MŠ mohla být otevřena co nejdříve po kolaudaci.


  RNDr. Vladimír Vetchý, CSc., místostarosta


  Zobrazení :  145
 • Dobrý den, mám dotaz ohledně spádovosti škol v Brně Bystrci. Syn by měl v září 2017 nastoupit do první třídy. Momentálně bydlíme v Kohoutvicích a během léta 2017 se budeme stěhovat do domu - nová výstavba v ulici "nad Přehradou", kde budeme mít od léta také trvalé bydliště. Již před Vánoci jsem se ohledne synova zápisu a případného přestupu informovala u pana ředitele ZŠ Vejrostova, který mi sdělil ze v naší budoucí lokalitě není ještě jasná spádovost a že aktualizace vyjde během ledna 2017 v nové vyhlášce. Mužete mi prosím poradit na koho nebo kam se obrátit připadně kdy bude spádovost aktualizována abych věděla se kterou školou jednat? Předem děkuji a přeji pěkný den.

  úterý, 17 leden 2017   Klara Siskova
  Vážená paní,

  spádovost škol na území statutárního města Brna je stanovena obecně závaznou vyhláškou statutárního města Brna.

  Vámi zmiňovaná ulice Nad Přehradou není uvedenou vyhláškou doposud přiřazena k žádné bystrcké základní škole, ale dne 31.1.2017 bude Zastupitelstvo města Brna schvalovat novelu zmiňované vyhlášky, ve které je zmiňovaná ulice navržena spádově k ZŠ Laštůvkova 77. Pakliže bude novela vyhlášky schválena v navržené podobě, můžete po nabytí účinnosti novely vyhlášky kontaktovat ZŠ Laštůvkova.

  Pro aktuální informovanost doporučuji sledovat webovou stránku https://zapisdozs.brno.cz/dulezite-informace/spadove-obvody, kde bude možné (po schválení novely vyhlášky) dohledat Vaši spádovou školu a další důležité informace k zápisu dítěte do školy.

  S pozdravem

  Mgr. Pavel Nemecz, vedoucí sociálního odboru
  Zobrazení :  143
 • Dobrý den, chtěla bych se zeptat - ZŠ Laštůvkova bude letos opět ukončovat školní rok o týden dříve?

  pondělí, 19 prosinec 2016   petra
  Vážená paní,

  předčasné ukončení školního roku 2016/2017 v ZŠ Laštůvkova je velice pravděpodobné vzhledem k plánovanému zateplení školní budovy. Přesný termín bude záviset na zahájení stavby zhotovitelem, následně bude informace o ukončení školního roku zveřejněna na webu školy. Průběžně se lze informovat telefonicky přímo u vedení školy.


  Mgr. Pavel Nemecz, vedoucí sociálního odboru
  Zobrazení :  130
 • Dobrý den, na webu Bystrce v části kultura je uvedena následující informace : Formulář http://www.bystrc.cz/formular-akce.html?view=form jsem vyplnil v rozmezí týdne již podruhé, ale informace o pořádané kulturní akci se na webu zatím neobjevila. V čem je prosím problém? Děkuji.

  úterý, 29 listopad 2016   KarelK
  Dobrý den, na webu Bystrce v části kultura je uvedena následující informace : Formulář http://www.bystrc.cz/formular-akce.html?view=form jsem vyplnil v rozmezí týdne již podruhé, ale informace o pořádané kulturní akci se na webu zatím neobjevila. V čem je prosím problém? Děkuji.

  Vážený pane,
  pozvánka na Poetický podvečer z díla Jana Skácela, který se uskuteční v neděli 11. prosince, byla do kalendáře na radničním webu vložena v úterý 29. 11., tedy téměř s čtrnáctidenním předstihem. Informace o nabízených akcích, pokud jsou hlášeny takto dopředu, se do kalendáře většinou vkládají společně s nabídkami z poslední strany Bystrckých novin po zadání zpravodaje do tisku, což v případě prosincového čísla bylo 28. 11. Na zveřejnění požadavku na akci zaslaného prostřednictvím formuláře na webu není pevně daný termín, snažíme se však o akci včas informovat, což se snad podařilo i v tomto případě.
  Zdraví

  Zuzana Štrbová, odbor vnitřních věcí
  Zobrazení :  62