Byty, pozemky, majetek MČ
Rozbalit vše Sbalit vše
 • Dobrý den ,mám dotaz. Oprava bytových jader se u nás v domě bude dělat v roce 2020.Máme již jádro cihlové , ale chtěli bychom jen vyměnit dlažbu,to mě bylo řečeno že na to není kalkulace. Kdybychom si ji nechali udělat sami proplatí nám úřad něco ?

  pátek, 19 leden 2018   alena
  Odpověď v řešení. 
  Zobrazení :  20
 • Prosím informaci, kdy bude zahájena rekonstrukce bytových jader na ulici Opálkova. Děkuji

  středa, 10 leden 2018   AB
  Dobrý den,
  dle plánu regenerací bytových jader by měly být práce zahájeny v květnu letošního roku a to souběžně na Opálkové 2, 6, 10, 12 a na Větrné 1, 3, 5. Práce budou postupovat po jednotlivých domech.
  V lednu schválí Rada MČ zadávací dokumentaci a v průběhu února bude probíhat veřejná zakázka, ze které vyjde realizační firma. Práce budou probíhat do konce září.
  Přesný termín v jednotlivých domech nelze stanovit, vždy může nastat skutečnost, že se zakázka nevysoutěží dle plánovaných termínů, některý uchazeč může podat námitku na rozhodnutí zadavatele a celá soutěž se posouvá o několik měsíců. Nájemníci budou včas o situaci informováni, v průběhu ledna a února proběhnou v SC Bystrc schůzky s nájemníky.


  Ing. Josef Vaverka, vedoucí odboru majetkového a investičního
  Zobrazení :  56
 • Dobrý den, zajímalo by mne, jaké zásadní změny ve smlouvách o pronájmu bytu nastanou po výměně obecních bytů v rámci Bystrce, když předchozí nájemní smlouvy obou nájemců byly na dobu neurčitou (zejména zda nové smlouvy budou opět na dobu neurčitou a zda se bude lišit výše nájemného oproti předchozím smlouvám). Děkuji.

  úterý, 05 prosinec 2017   Jiří
  Vážený pane,
  „výměna bytů“ je realizována formou vzájemného postoupení práv a povinností z nájemní smlouvy k bytu podle ust. § 1895 občanského zákoníku. Jedná-li se o byty ve vlastnictví statutárního města Brna, svěřené do správy MČ Brno-Bystrc, nejsou sjednávány nové nájemní smlouvy, ale dodatky k platným nájemním smlouvám, kdy podmínky nájmu se nemění.

  Mgr. Jana Holá, odbor bytového hospodářství
  Zobrazení :  54
 • Dobrý den, chtěla bych podat žádost o byt.Jakým způsobem o mohu podat.Najdu na Vašich stránkách formulář? Děkuji.

  pátek, 27 říjen 2017   Marie Čermáková
  Vážená paní,
  žádost o pronájem běžného obecního bytu si můžete podat za předpokladu splnění podmínek dle „Pravidel pronájmu bytů v domech v majetku statutárního města Brna“. Formulář žádosti a doklady nutné pro zaevidování žádosti o pronájem běžného obecního bytu v MČ Brno-Bystrc naleznete na našich stránkách: www.bystrc.cz – odbor bytového hospodářství. Žádost spolu s doklady se podává osobně na odboru bytového hospodářství.

  Bc. Ivana Ševčíková, odbor bytového hospodářství
  Zobrazení :  58
 • Zdravím ,chtěl bys si na vlastní náklady v obecním bytě vyměnit stávající ,,minivanu,, v 1+1 bytě která je zde od začátku užívání bytu to je od roku 1991 takže je ve stavu opravdu na výměnu,vím že se v současné době se provádí rekonstrukce bytových jader ale ulice Ečerova kde chci výměnu provést bude na řadě asi až po roce 2020 a myslím že do té doby by opravdu nevydržela.Mám proto dotaz zda potřebuji nějaké povolení od Bytasenu nebo od Vás jakožto majitelů bytu, chci jen výměnu vany za jinou nebo sprchovy kout žádné jiné upravy jádra ap. a zda je možno využít nějakou finanční spoluučast od správce domu Bytasenu nebo od uřadu Bystrc.Děkuji

  sobota, 21 říjen 2017   Jiří
  Dobrý den,
  k Vašemu dotazu ze věci stavebních úprav v pronajatém obecním bytě. V případě, že užíváním bytu došlo k opotřebení zařizovacích předmětů /vana, umyvadlo atd./ musíte se obrátit na správce firmu Bytasen, spol. s r.o., nám. 28. dubna 1/48, Brno, tel. 546221493. Správce provede místní šetření, posoudí situaci a navrhne řešení. Vzhledem ke skutečnosti že pronajímatel postupně realizuje regeneraci obecních bytů jsou zařizovací předměty vyměněny v případě, že se jedná o havarijní stav.

  Mgr. Romana Rajdová, vedoucí odboru bytového hospodářství

  Zobrazení :  68
 • Zdravím mám dotaz proč se již v nájemních domech / konkrétně Ečerova 965/2 netopí ,když ranní teploty jsou již nízké a na stránkách Teplárny Brno avizují že od 15.9. zahajují dodávky tepla

  pondělí, 18 září 2017   jiri
  Dobrý den,
  v domě Ečerova 2 se od pátku 15.9.2017 netopilo z důvody poruchy kterou řešily Teplárny, Brno. Porucha byla dne 20. 9. 2017 odstraněna a byla zahájena dodávka tepla do domu.

  Mgr. Romana Rajdová, vedoucí odboru bytového hospodářství
  Zobrazení :  101
 • Dobrý den. Mám dotaz. Od září měl být spuštěn portál ohledně výměny bytů. Zatím jsem ho nenašla. Poradíte mi kde ho hledat? Děkuji.

  čtvrtek, 07 září 2017   Marie Chaloupková
  Dobrý den,
  Zastupitelstvo města Brna na Z7/29. zasedání schválilo nová „Pravidla pronájmu bytů v domech v majetku statutárního města Brna“ s účinností od 1. 10. 2017. V souladu s těmito pravidly bude od 1. 10. 2017 spuštěn portál pro výměny bytů v majetku města Brna. Naleznete ho na: http://vymenabytu.brno.cz.

  Bc. Ivana Ševčíková, odbor bytového hospodářství
  Zobrazení :  139
 • Dobrý den,zajímalo by mne proč nebyly také vyměněny vyklobané plastové větrací mřížky za plechové,na budovách Větrná 1 a 5,tak jak se stalo na domě Větrná 3.Na naší západní straně je z deseti mřížek,vyklobaných a zahnízděných sedm.A holubi co mají teď utrum na trojce,už vyklobávají u nás další,tentokrát z východu.Jedná se o větrací mřížky pod střechou.Asi by to chtělo komplexnější řešení.Děkuji za odpověď.

  čtvrtek, 10 srpen 2017   Větrná 5
  Dobrý den,

  na obecním domě Větrná 3 byly udělány nové větrací mřížky  z důvodu častých stížností nájemníků domu. Další  opatření proti výskytu  holubů na domech Větrná 1,3,5 jsou plánována v příštím roce.   

  Mgr. Romana Rajdová, vedoucí odboru bytového hospodářství
  Zobrazení :  92
 • Prosím o informaci, kdy budete konkrétně dělat rekonstrukci bytových jader Opálkova 2, dle ZMČ 7/14 byl schválen program regenerace bytového fondu na rok 2017-2020, bohužel nemohu nikde najít záznam přílohy. Prosím o poslání. S pozdravem Pavel G.

  pondělí, 03 červenec 2017   Pavel G.
  Dobrý den,
  Máte pravdu, že program regenerace bytového fondu, který se týká především rekonstrukcí jader, byl schválen na 7/14 zasedání Zastupitelstva MČ Brno-Bystrc a to pod bodem 3.04. Na webových stránkách MČ Brno-Bystrc pod odkazy samospráva-zastupitelstvo-zápisy ze zasedání zastupitelstva. Zápis z 7/14. zasedání ZMČ Brno-Bystrc dne 7.12.2016 (Přílohy) . Rozklikněte si přílohy a po otevření si najděte bod 3.04.
  Domy na ulici Opálkova jsou naplánovány na rok 2018. Zahájení není možné stanovit přesně, neboť se jedná o veřejnou zakázku, kdy délku celého procesu nelze s přesností odhadnout. V letošním roce jsme předpokládali zahájení již v měsíci dubnu, protože nabídky které na úřad došly, nesplňovaly požadavky zadavatele, zakázka byla zrušena a vypsána znovu s tím, že zahájení prací předpokládáme na konec měsíce srpna.
  Pokud by Vás zajímaly další informace, poskytneme Vám je na tel. 546125140 nebo osobně na radnici ve III. poschodí, dveře 318.
  Pokud se vám nepodaří přílohy otevřít, napište na mail vaverka@bystrc.cz , pošlu Vám požadované.

  Ing. Josef Vaverka, vedoucí OMI
  Zobrazení :  65
 • V „Bystrckých novinách“ č. 6/2017 je na str. 6 ve Zprávě z jednání Rady MČ Brno Bystrc uvedeno, že dne 26. 4. 2017 zrušila zadávací řízení pro zadání veřejné zakázky „Rekonstrukce bytových jader . . .“ v bystrckých obecních domech, a také zakázku malého rozsahu „Ostraha bytových domů . . .“, která s těmito rekonstrukcemi bytových jader přímo souvisela. Znamená to, že se od záměru vyměnit bytová jádra v bystrckých obecních domech upouští ? Karel Kessner

  čtvrtek, 08 červen 2017   Kessner
  Dobrý den,

  rekonstrukce jader v obecních panelových jader v naší městské části v žádném případě nekončí, jen se zakázka, která byla zrušená znovu vypisuje. A to z důvodu nesplnění podmínek zadavatele od uchazečů, kteří se do této veřejné zakázky přihlásili. Na jejich nabídku rada MČ jako zadavatel nepřistoupila, uchazeče vyloučila, a po splnění všech podmínek vyplývající ze zákona o veřejných zakázkách soutěž zrušila.
  Následně byla přepracována projektová dokumentace a to tak, že původní velká zakázka na cca 200 ks bytových jader byla rozdělena na tři menší zakázky a znovu zveřejněna na profilu zadavatele, kde je možné najít veškeré podrobnosti.
  Odkaz - https://stavebnionline.cz/Profily/profil.asp?ID=125 . Nabídky budou odevzdány 26.6.2017, následuje vyhodnocení a po uplynutí zákonných lhůt podpis smlouvy s vybranými dodavateli, což by mohlo proběhnout v měsíci srpnu, pokud nedojde k odvolání některého z uchazečů.
  Rekonstrukce jader jsou naplánovány a schváleny Zastupitelstvem MČ do roku 2020 a to na veškeré obecní byty v lokalitě Bystrc I. s tím, že po ukončení v této části Bystrce se bude pokračovat v lokalitě Bystrc II.

  Ing. Josef Vaverka, vedoucí odboru majetkového a investičního
  Zobrazení :  128
 • Dobrý den. Ať hledám jak hledám ,ani pomocí vyhledávání pomocí klíčových slov " seznam žadatelů " nejsem schopen najít seznam žadatelů o obecní byt.Dle informací v Bystrckých novinách č.6 ,str. 4 dole v článku paní Rajdové bych měl seznam najít.Žádám o zaslání polopatického odkazu .Děkuji

  pátek, 26 květen 2017   Milan
  Vážený pane,
  seznam žadatelů o pronájem obecního bytu naleznete na stránkách www.bystrc.cz – odkazy: odbory – odbor bytového hospodářství – více o odboru – Rozdělení žadatelů o pronájem obecního bytu dle skupin. Seznam je čtvrtletně aktualizován.

  Bc. Ševčíková Ivana, odbor bytového hospodářství
  Zobrazení :  151
 • Dobrý den, chtěla bych si v bytě na ulici Černého udělat rekonstrukci koupelny a kuchyně a chci se zeptat, zda bych na ní mohla dostat nějaký příspěvek od městské části. Vím, že se v našem domě v budoucnu chystá rekonstrukce bytových jader, ale já bych jí ráda udělala s použitím lepších materiálů a trochu jinak. Děkuji za odpověď Hana

  čtvrtek, 18 květen 2017   Hana
  Dobrý den,
  k Vašemu dotazu Vám sdělujeme, že dle zák. č. 89/2012 Sb., § 2263 může nájemce v bytě provést úpravy, přestavbu nebo jinou změnu bytu pouze se souhlasem pronajímatele. MČ Brno-Bystrc jako pronajímatel bytů nesouhlasí s tím, aby si nájemci prováděli rekonstrukce bytových jader vlastním nákladem.
  Rekonstrukce bytových jader provádí městská část dle schváleného „Programu regenerace obecního bytového fondu na období 2017-2020“. V domech na ulici Černého by mělo dojít k rekonstrukcím bytových jader v roce 2019.
  Vzhledem k výše uvedenému nelze získat příspěvek ani souhlas pronajímatele k rekonstrukci bytového jádra.

  Mgr. Romana Rajdová, vedoucí odboru bytového hospodářství
  Zobrazení :  150
 • Dobrý den, bydlím s družkou v obecním bytě 7 let, byt je napsán na mne. Jsem invalidní důchodce a můj zdravotní stav není nejlepší. Mám dotaz na to, jestli by moje družka po mé smrti se musela vystěhovat. A druhá část dotazu je jestli by tomu bylo jinak, kdyby byla mojí manželkou. Mně je 44 let a družce 38.

  středa, 10 květen 2017   Karel
  Vážený pane,

  přechod nájmu bytu po smrti nájemce upravuje zákon č. 89/2012 Sb., občanský zákoník.

  Protože jste výlučným nájemcem bytu, v případě vaší smrti by přicházel v úvahu přechod nájmu na člena nájemcovy domácnosti, který v bytě žil ke dni smrti nájemce a nemá vlastní byt. Členové domácnosti se pro tento účel dělí do dvou skupin – v první skupině jsou nájemcův manžel, partner, rodič, sourozenec, zeť, snacha, dítě a vnuk. Z členů nájemcovy domácnosti mají přednostní právo vstoupit do nájmu potomci nájemce. V ostatních případech je přechod nájmu možný, jen pokud pronajímatel bytu souhlasil s přechodem nájmu na tuto osobu.

  Pokud byste s Vaší družkou uzavřeli manželství, uzavřením manželství by vznikl společný nájem bytu. Jsou-li společnými nájemci bytu manželé, v případě smrti jednoho z manželů pokračuje jako nájemce pozůstalý manžel.

  Podrobnější informace Vám v případě zájmu sdělíme na odboru bytového hospodářství ÚMČ Brno-Bystrc.

  Mgr. Jana Holá, odbor bytového hospodářství
  Zobrazení :  134
 • Dobry den, prosim o informaci o eventualni dalsi vystavbe bytovych domu na ulici Nad prehradou. Meli bychom zajem o zakoupeni bytu v teto lokalite, ale bohuzel v projektu Panorama realizovanem Moravskou stavebni INVEST, a.s. uz neni v soucasne dobe mozny vetsi vyber bytu. Proto se zajimame, zda bude pokracovat vystavba napr. v prostoru vedle uz hotovych domu, at uz stejnou stavebni spolecnosti nebo nekym jinym, a v jakem casovem horizontu. Dekuji za odpoved

  pondělí, 01 květen 2017   eva.cepkova
  Dobrý den,

  stavební úřad nemá v současné době žádné konkrétní informace o dalších záměrech Moravské stavební – Invest v dané lokalitě. V současné době probíhají stavební práce na dokončování OS Panorama II a III. Podle platného Územního plánu města Brna jsou sice v návaznosti na dokončovaný OS Panorama nad přehradou II a III (mezi ulicí Rakoveckou a zástavbou v ulici Nad Dědinou) plochy s návrhovou funkcí bydlení, ale k dnešnímu dni není na stavebním úřadě podána žádná žádost o územní rozhodnutí, ani nebyla možnost další výstavby konzultována. Doporučujeme vám proto obrátit se s dotazem přímo na developera.

  s pozdravem

  Ing.arch. Ivana Krejčová, vedoucí stavebního odboru
  Zobrazení :  143
 • Dobrý den Zajímalo by mne,kdy je v plánu rekonstrukce bytových jader na ulici Ečerova.(Myslím,že jsou to první čtyři vchody 2,4,6,8)Dále bych se chtěl zeptat,jesli MČ Bystrc neuvažuje o prodeji těchto bytu ve výše uvedených domech. Děkuji za odpověd Nicolas

  čtvrtek, 23 březen 2017   Nicolas
  Dobrý den,
  Na lokalitu Bystrc II, kam patří i Vámi uváděný dům Ečerova 2,4,6,8 není prozatím zpracovaný celkový plán na rekonstrukce jader. Tento plán je zpracován na lokalitu Bystrc I. , což jsou domy pod starou dálnicí. Rekonstrukce jader bude v této části Bystrce probíhat do roku do roku 2019 a na rok 2020 jsou schváleny rekonstrukce v obecních panelových domech Ondrouškova a Kachlíkova. Z uvedeného vyplývá, že to bude po roce 2021 a později. Plán rekonstrukcí jader byl schválena na 7/14 zasedání Zastupitelstva MČ dne 7.12.2016 a je k dohledání na našich webových stránkách.
  K druhé části otázky lze konstatovat, že dům Ečerova 2,4,6,8 není a nebyl na seznamu domů určených k privatizaci a proto se z jeho prodejem nepočítá.

  Ing. Josef Vaverka, vedoucí majetkového a investičního odboru
  Zobrazení :  103
 • Dobrý den bude se prosím na Kachlikove 9,11,13,10,15,6,8,dělat schodišťové osvětlení na čidla. Budou se oddělávat před domem klepače a sušaky na prádlo.Konkrétně před domem Kachlíkova 11 jsou cca 20cm prorezavělé a hrozí spadení,děti se na tom někdy houpají .Děkuji

  úterý, 14 únor 2017   Alena
  Dobrý den,

  v plánu oprav a investic na rok 2017 není počítáno s předěláním osvětlení v obecních domech na pohybová čidla.

  Mgr. Romana Rajdová, vedoucí odboru bytového hospodářství

  Dobrý den,

  klepače a sušáky na prádlo byly zbudovány jako součást vybavení domu sloužící obyvatelům bytových jednotek. V rámci systémové úpravy zeleně, která probíhala v letech 2009-2012, byli osloveni nájemníci prostřednictvím Bytasenu, Průkopníku i jednotlivá SVJ, že je možnost v rámci těchto úprav nechat nevyužívané klepače a sušáky na prádlo odstranit. Ponechány byly jen ty klepače a sušáky na prádlo, které obyvatelé bytových jednotek výslovně chtěli ponechat anebo ty, na které nebylo nijak reagováno.

  Obě zařízení u domu Kachlíkova 11 prověříme a pokud to bude nezbytné z bezpečnostních důvodů, zajistíme jejich odstranění.


  Ing.Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  102
 • Zdravím, mám dotaz když před několika lety proběhla montáž plastových oken kdo ma na starosti nyní seřizování těchto oken - vlivem klimatických podmínek ap.křídla již nedoléhají,profukuje jimi ap. nebo si to musí nájemce bytu zajistit sám.

  sobota, 11 únor 2017   jirka
  Dobrý den,

  dle nařízení vlády č. 308/2015 Sb., o vymezení pojmů běžná údržba a drobné opravy související s užíváním bytu; § 4 odst. b) se za drobné opravy považují mimo jiné i opravy jednotlivých částí oken a jejich součástí, opravy kování, klik, rolet a žaluzií u oken zasahujících do vnitřního prostoru bytu.

  Z uvedené vyplývá, že seřízení oken se považuje za drobnou opravu a tuto opravu musí uhradit nájemce bytu.

  Mgr. Romana Rajdová, vedoucí odboru bytového hospodářství
  Zobrazení :  126
 • Dobrý den,prosím o radu: mám byt v OV 2+1. Ovdověla jsem, byt musím prodat z důvodu vyplacení dědických podílů 2 osobám.Na nový byt mi už nezbydou fin.prostředky. Mám možnost zažádat o pronájem bytu na kterém je účetně vykázán dluh?Nebo můžete poradit jak mám postupovat abych nezůstala bez bydlení. Nemám v rodině nikoho, kdo by mi mohl po stránce bytové nebo finanční pomoci. Veškeré doklad o dědickém řízení bych předložila. Děkuji

  úterý, 31 leden 2017   M.Hamrová
  Dle "Pravidel pronájmu bytů v domech v majetku statutárního města Brna a podmínek zajišťování bytové náhrady" si může žadatel od 1. 11. 2014 podat žádost o byt na více městských částí za předpokladu, že je zletilý, nevlastní bytový či rodinný dům nebo byt nebo není nájemcem bytu na domu neurčitou.
  O své bytové situaci se můžete osobně poradit na OBH.

  Bc. Ivana Ševčíková, odbor bytového hospodářství
  Zobrazení :  163
 • Dobrý den,měla bych dotaz,zda se dá ve vaší městské části dá podat žádost o státní byt. V případě,že ano za jakých podínek.

  sobota, 28 leden 2017   Ivana Schöneková
  Dle "Pravidel pronájmu bytů v domech v majetku statutárního města Brna a podmínek zajišťování bytové náhrady" si může žadatel od 1. 11. 2014 podat žádost o byt na více městských částí za předpokladu, že je zletilý, nevlastní bytový či rodinný dům nebo byt nebo není nájemcem bytu na domu neurčitou.

  Bc. Ivana Ševčíková, odbor bytového hospodářství
  Zobrazení :  121
 • Dobrý den,chtěl jsem se zeptat,jestli obecní dům Laštůvkova 16 půjde někdy do privatizace. Děkuji.

  úterý, 11 říjen 2016   Tonda
  Dobrý den,

  Zastupitelstvo města Brna na svém Z7/16. zasedání dne 15. 3. 2016 schválilo "Postup města při prodeji bytového fondu".  Dle schváleného "Postupu města při prodeji bytového fondu" budou do seznamu domů, které budou připravovány k prodeji, zařazeny pouze domy splňující následující podmínky:
  - prodej domu bude doporučen zastupitelstvem MČ a zároveň
  - výše nákladů na potřebné opravy domu vyčíslená MČ přesáhne výši nájemného, kterou lze z pronájmů bytů a nebytových prostor získat za období 15 let.

  Jak vyplývá z Vašeho dotazu, bydlíte v domě, který byl v rámci „Programu regenerace obecního bytového fondu“ regenerován, a proto nesplníte podmínky k zařazení do seznamu domů, které budou v souladu s usnesením Zastupitelstva města Brna  připravovány k prodeji. 

  Mgr. Romana Rajdová, vedoucí odboru bytového hospodářství
  Zobrazení :  182