Životní prostředí a zeleň, odpady
Rozbalit vše Sbalit vše
 • Na ulici Větrná ,pod paneláky č.1,3,5, je jeden kontejner na plast a je neustále plný.Plast se válí po zemi okolo v pytlích. Nevím zda je nový rozpis svozu odpadu,ale zde to nestačí....začalo to v prosinci 2017.A nemyslím si ,že lidé více třídí odpad ! Je možno přidat kontejner nebo svážet vícekrát ?

  pondělí, 22 leden 2018   Hana Laslová
  Dobrý den,

  správcem odpadového hospodářství, který provádí rozmísťování kontejnerů a zajišťuje jejich vývozy je Odbor životního prostředí MMB, oddělení odpadového hospodářství. Požádáme je o prověření možnosti zvýšit počet stávajících vývozů . Navýšení počtu kontejnerů vzhledem k omezené velikosti plochy pro jejich umístění není příliš vhodné.

  Ing.Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  4
 • Bylo by možné přidat kontejnery na plasty a papír na ulici Černého(u bývalého OC Letná). Stávající kontejnery jsou pořád přeplněné. Nebo bylo by možné častěji je vyvážet?

  pátek, 22 prosinec 2017   Adam
  Dobrý den,
  správcem odpadového hospodářství, který provádí rozmísťování kontejnerů a zajišťuje jejich vývozy je Odbor životního prostředí MMB, oddělení odpadového hospodářství. Požádáme je o prověření možnosti zvýšit počet stávajících vývozů . Navýšení počtu kontejnerů bohužel možné není, protože zpevněná a oplocená plocha na které jsou umístěny je těmi stávajícími již zcela zaplněna.

  Ing.Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  58
 • Dobrý den, dnes tj. ve čtvrtek 14.12.2017 nebyly vyvezeny popelnice na ulici Laštůvkova, konkrétně před domem č. 11. Minulý týden ve čtvrtek se stalo to samé a za poslední 3 měsíce je to asi po čtvrté (dodám, že svoz odpadu je po+čt). Což před začínajícím víkendem není zrovna nejlepší, protože v neděli kontejnery přetékají tak, že se už odpad válí všude kolem. Fakt, že jsou asi o 50 metrů dál další kontejnery, je věc jiná, tzn. kdyby nebyli všichni pohodlní a ušli o 50 m navíc, tak by nemusely tyto tak přetékat. Ale zpět k problému. To, že nebyly již druhý čtvrtek po sobě vyvezené, není chyba svozové firmy, ale nějakých inteligentních spoluobčanů, kteří kvůli své pohodlnosti, aby zaparkovali co nejblíže svým dveřím, zablokují prostor před popelnicemi. Tím pak způsobují problém týkající se několika domů, ze kterých lidé vynáší odpad právě sem – a to v případě těchto popelnic je poměrně hodně vchodů. Chtěl bych se tedy zeptat, zda s tím může radnice něco udělat – ať už je to vodorovné značení, nebo dopravní značka přikazující zákaz stání v tomto místě. Chápu, že to něco stojí, ale nevím jak mám z pozice obyčejného občana přimět někoho neparkovat před popelnicemi, aby bylo možné je pravidelně vyvézt. Děkuji za odpověď

  čtvrtek, 14 prosinec 2017   Jarda
  Vážený pane,

  obvykle se před kontejnerová stání žluté čáry nevyznačují, protože většinou se před nimi nesmí stát již ze samotného zákona o provozu na pozemních komunikacích z důvodu nedodržení šířky průjezdu. Při prověřování Vámi popisovaného problému jsme zjistili, že žluté vodorovné značení by na této ulici být mělo být vyznačeno jako součást legalizace podélného parkování. Toto značení proto necháme nastříkat při prvním kole blokového čištění v dubnu 2018. Dříve to bohužel nepůjde s ohledem na klimatické podmínky.

  S pozdravem

  Jaroslav Mráz, odbor životního prostředí a dopravy

  Zobrazení :  28
 • Dobrý den,rád bych se zeptal proč v letos nebylo uklizeno spadané listí v okolí domú na ulici Foltýnova 11,13,15.S pozdravem. M.Dubnický

  pátek, 08 prosinec 2017   Dubický
  Dobrý den,

  úklid listí probíhá postupně po jednotlivých ulicích, aktuálně se dokončuje výhrab listí na ulici Ečerové a následovat budou ulice Lýskova, Kuršova, Foltýnova, Rerychova. Během příštího týdne by mělo být listí uklizeno i v okolí domů na ulici Foltýnova 11,13,15. 

  S pozdravem

   
  Ing. Nicole Provazníková, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  44
 • Chtěla bych se zeptat,kdo uklízí listí kolem Fleischnerové.Z přední strany u každého vchodu sfoukané hromady již asi 14dní a ze zadu za Bystrouškou- u vchodů 1,3,5 - listí vůbec nikdo nesfukoval,je plná tráva a při otevření dveří u vchodu do domu vše lítá dovnitř.Děkuji za odpověd a hlavně za nápravu.

  čtvrtek, 07 prosinec 2017   Eva
  Dobrý den,

  úklid listí v této lokalitě má na starosti firma Karel Zeman. Do konce tohoto týdne tj. do pátku 8.12.2017 budou hromádky listí z přední strany ulice Fleischnerovy odvezeny a výhrab listí bude pokračovat směrem na Ečerovu ulici.

  S pozdravem

  Ing. Nicole Provazníková, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  59
 • Dobrý den, vracím se k mé připomínce z 21.9.2017,kde jsem dostala odpověď až v listopadu. Myslela jsem, že čekáte s průzkumem o vysypávání koše z 1x na 2x týdně.Snad to bude stačit. Slyšíme, kdy se to vysypává, dříve to bylo ze čtvrtka na pátek nad ránem, teď se to přidalo i v neděli. Z vaší odpovědi je zřejmé, že jste byla přesvědčena, že se to stále vysypává 3x týdně. Domovní odpad tam nebývá, spíše petláhve od alkoholu, který se pije kolem kotelny a exkrementy, popř. jiné. V okolí kotelny často postávají hloučky lidí, kteří i přispívají do tohoto odpadu. Děkujeme za zařízení častějšího vysypávání.Olga

  neděle, 03 prosinec 2017   Olga
  Dobrý den,
  odpadkový koš před domem Kubíčkova 1 a je již několik let vyvážen s frekvencí 3 s týdně, přesto zajistíme dohled nad jeho pravidelným vyprazdňováním. Co však nemůžeme zajistit, je dohled nad tím, co občané do koše hází a jestli jsou PET lahve před vhozením do koše řádně sešlápnuty.

  S pozdravem

  Ing. Yveta Bičanová, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  63
 • Dobrý den, ze starého stromu na křižovatce Nad Dědinou - Páteřní zmizel nápis "chráněný strom". Půjde k zemi? Děkuji

  sobota, 25 listopad 2017   Ivo
  Dobrý den,

  lípa rostoucí v blízkosti křižovatky ul. Nad Dědinou a Páteřní nebyla nikdy vyhlášena za památný strom. Není nám známo, kdo cedulku „chráněný strom“ na ni připevnil ani kdo ji odstranil. Rozhodně však nemáme v plánu tuto dřevinu kácet.

  S pozdravem


  Alena Kallasová, odbor životního prostředí a dopravy  Zobrazení :  102
 • Dobrý den, konečně firma , která se stará o údržbu zeleně, shrabala asi tunu listí před Kubíčkovou 1,3,5 ale běžte se podívat na tu jejich odvedenou práci - nechali tam toho ještě spoustu, mělo by se to znovu pohrabat.Děkuji

  čtvrtek, 23 listopad 2017   Nováková Jana
  Dobrý den,

  při údržbě 139 ha zeleně je zcela nemožné, naplánovat termín podzimního výhrabu listí v každé z ulic tak, aby bylo všechno listí ze stromů již opadané. Z toho důvodu provádíme na plochách veřejné zeleně i jarní výhrab, při kterém dojde ke kompletnímu vyhrabání zbylého listí.
   
  S pozdravem


  Ing. Nicole Provazníková, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  76
 • Dobrý den, které dny je možné pálit listí. Děkuji

  úterý, 21 listopad 2017   Romana
  Vážená paní,

  nyní je ještě možné v Bystrci pálit listí bez omezení, samozřejmě se musí jednat o suchý rostlinný materiál a dobu pálení je třeba zvolit s ohledem na rozptylové podmínky. V současné době je však připravována nová obecně závazná vyhláška statutárního města Brna, kterou se stanovují podmínky pro spalování suchých rostlinných materiálů. Dle nové vyhlášky bude možné v Bystrci spalovat v pondělí až sobotu od 8:00 do 20:00 hodin, pálení bude zakázáno v neděli a státem uznávaný svátek. Nová vyhláška by dle informace z MMB OŽP měla začít platit od 10.12.2017.

  S pozdravem

  Alena Kallasová, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  63
 • To jako vážně v půlce listopadu kosit nevyrostlou trávu? Místo toho kdyby raději shrábli listí. Občas si připadám jak v blázinci s tou organizací.

  úterý, 14 listopad 2017   Martin
  Dobrý den,
  jelikož pracovníci údržby zeleně museli vynaložit veškeré své síly na odklízení vyvrácených a rozlomených dřevin po silné vichřici, která se prohnala Českou republikou, zasáhla i Brno a v samotné Bystrci napáchala značné škody. Ztratili tak odklízením 14 dní a ocitli se v menším skluzu s dokončením posledního - 5.pokosu. Je potřeba si uvědomit, že každý pokos trvá zhruba měsíc (než se ze spodních části Bystrce dostanou do jich vrchních částí), přece jenom mají pracovníci údržby na starosti okolo 139 ha zeleně.
  K dnešnímu dni zbývá pokos dokončit na posledních 2 ulicích a letos pokos bude definitivně ukončen.
  Následovat budou práce spojené s vyhrabáváním a odklízením listí. Abych předešla případnému nedorozumění (s opětovným pokosem), chci upozornit, že na větších plochách bude sběr listí probíhat za pomocí techniky – zahradní traktůrek který vypadá jako sekačka se sběrným kontejnerem, menší plochy se budou vyhrabávat ručně.

  S pozdravem

  Ing. Nicole Provazníková, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  79
 • Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda by bylo možné zvýšit frekvenci vyvážení popelnic na ulici Laštůvkova?? Na stránkách firmy Sako jsem našla, že vyváží pouze 1x týdně (čtvrtek). Dnes je pátek a obě popelnice na směsný odpad u domu Laštůvkova 31 jsou přeplněné tak, že je nelze ani zavřít.. Zřejmě nebyly včera vyvezeny.. Situace se opakuje již poněkolikáté.. Do příštího čtvrtka, dne odvozu odpadu, zbývá skoro celý týden! Ať už z hlediska hygienického nebo estetického (poletující odpad v případě větrného počasí, pytle s odpadky válející se pod kontejnery) by nebylo, myslím, od věci směsný odpad vyvážet opět 2x týdně, jako tomu bylo v době, kdy se o odpady starala firma Sita Suez. Je možné žádat od firmy Sako častější odvoz směsného odpadu?? Děkuji, s pozdravem Lucie

  pátek, 10 listopad 2017   Lucie
  Dobrý den,

  v případě nemovitosti Laštůvkova 31 lze zvýšit četnost svozu směsného komunálního odpadu s tím, že ve smyslu článku 6 Povinnosti vlastníka objektu, Obecně závazné vyhlášky č.4/2016 o stanovení systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálního odpadu vznikajícího na území statutárního města Brna podává žádost vlastník objektu ( ve vašem případě SVJ). Žádost se podává na Odbor životného prostředí, oddělení odpadového hospodářství Magistrátu města Brna, odpovědný pracovník je pan Ing. Miroslav Hudec (kontakt: hudec.miroslav@brno.cz )


  Ing. Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  64
 • Dobrý den, je opravdu nezbytně nutné, aby 10.11.2017 prováděly hlučné traktory sekání trávy na ul. Rerychova? Trávník má maximálně 5-10 cm, čeká nás zima. Nechme také něco přírodě! Připadá mi to zbytečné plýtvání penězi. Děkuji.

  pátek, 10 listopad 2017   HM
  Dobrý den,
  jelikož pracovníci údržby zeleně museli vynaložit veškeré své síly na odklízení vyvrácených a rozlomených dřevin po silné vichřici, která se prohnala Českou republikou, zasáhla i Brno a v samotné Bystrci napáchala značné škody. Ztratili tak odklízením 14 dní a ocitli se v menším skluzu s dokončením posledního - 5.pokosu. Do konce tohoto týdne bude sekání trávy na posledních ulicích dokončeno a tím okamžikem bude pro letošní rok pokos definitivně ukončen. Následovat budou práce spojené s vyhrabáváním a odklízením listí.

  S pozdravem

  Ing. Nicole Provazníková, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  99
 • V neděli 15.10. v 8:30 ořezávala údržbová firma keře na ulici Ečerova. Chci položit následující dotazy a připomínku : - je opravdu nutné, aby se tyto práce konaly v neděli ráno? - nejsem sice zahradník, jen zahrádkář, ale jaký smysl má ořezávat stěží půl metru vysoký tis shora? Neustále jsme konfrontováni s různými výzvami jako Stop islámu či peticemi. Nebylo by dobré také reálně něco pro udržení našich staletých hodnot udělat a chápat neděli jako naši předkové, jako den klidu, odpočinku, den, kdy se kromě naprosto nutných činností nepracuje ... ? Děkuji

  pondělí, 16 říjen 2017   KarelK
  Dobrý den,

  zmíněný tis, je součástí živého plotu, u kterého je potřebné provádět dvakrát ročně tvarovací řez, aby byl udržovaný daný tvar živého plotu. Jeho tvarování v neděli ráno však bylo aktivitou horlivého pracovníka dodavatelské firmy zajišťující údržbu zeleně.
  Požádali jsme vedení firmy, aby podobné práce v ranních hodinách neprováděli v blízkosti obytných domů a nerušili tak hlukem jejich obyvatele. A také aby o víkendu byly prováděny pouze práce, které nesnesou odkladu.
  Za způsobené nepříjemnosti se omlouváme, ale podobná situace by se již neměla opakovat.

  S pozdravem

  Ing. Nicole Provazníková, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  69
 • Dobrý den, kde v bystrci je možné odevzdat kompostovatelný bioodpad z domácnosti? Případně jsou v rámci kamech v plánu i hnědé popelnice na tento odpad, který tvoří velikou část v každé domácnosti? Díky za odpověď.

  úterý, 10 říjen 2017   Hanka
  Dobrý den,
  v současnosti je možné v Bystrci odevzdat biologicky rozložitelný odpad pouze do sběrných středisek na ulici Páteřní a U ZOO. Hnědé nádoby na bioodpad jsou zatím od letošního léta rozmístěny v rámci zkušebního provozu pouze v městské části Brno-střed. Pokud se prokáže jejich nezpochybnitelný přínos v rámci systému odpadového hospodářství města, budou v následujících letech distribuovány i do ostatních městských částí.


  Ing. Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy

  Zobrazení :  49
 • Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jakým způsobem se vybírají stromy do veřejné zeleně. Bydlím na ulici Chvalovka a mezi parkovacími stáními jsou vysazeny hrušky. Nyní z těchto stromů již padají zralé plody, padají na auta a na parkovací stání. Na autě mohou způsobit promáčklinu a na parkovacích stáních je pak auta rozjezdí a zůstává tam pak nepořádek. Přijde mi vysazení takovéhoto typu stromu mezi auta jako úplný nesmysl. Stromům se tu ale daří a byla by škoda je nyní kácet. Jak budou ale dále růst, bude se dle mého problém zhoršovat. Děkuji za Vaši odpověď

  neděle, 08 říjen 2017   Petr Křížan
  Dobrý den,

  návrh výsadeb na Kamechách byl součástí projektu od developera. V současné době se už od výsadby ovocných stromů ve veřejné zeleni ustupuje.

  S pozdravem
   
  Ing. Nicole Provazníková, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  104
 • Dobrý den, blíží se zimní období, a proto by mě zajímalo, která firma bude odklízet sníh z chodníků na ulici Opálkova a Vondrákova. Děkuji.

  středa, 27 září 2017   Michael Piskor
  Dobrý den,

   

  zimní údržbu na ulici Opálkova a Vondrákova bude provádět firma Dvořák Comte, a.s.


  S pozdravem
   

  Ing. Nicole Provazníková, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  55
 • Dobrý den, chtěla bych upozornit na neustále překypující odpadkový košíček, který je před kotelnou na ulici Kubíčkova 1a. Od autobusů kolem prochází spousta lidí a tento odpadkový koš, nebo spíš košíček se vysypává 1x týdně. Při tom množství lidí,které kolem projdou, je to málo. Nelze ho vysypávat častěji, nebo aspoň dle potřeby? Děkuji za odpověď. Olga

  čtvrtek, 21 září 2017   Olga
  Vážená paní,
  koš na ul. Kubíčkova u kotelny je vyvážen 3 x týdně. Máme ověřeno, že tento počet vývozů je v naprosté většině případů dostačující. Výjimkou jsou koše, které jsou umístěny tak, že kolem nich prochází občané směřující na zastávku MHD, z nichž někteří do těchto košů ukládají svůj domovní odpad, aby si ušetřili několik kroků k popelnici. Toto se týká i Vámi zmiňovaného koše. Proto jsou tyto koše plné v podstatě ihned po vývozu. Řešením není výměna koše za větší či zvýšení počtu vývozů, tím by se pouze umožnilo ukládání většího množství domovního odpadu. Odpadkové koše nemohou suplovat kontejnery na domovní odpad.
  Uvedený problém způsobují samotní obyvatelé Bystrce a jejich postoj k udržování veřejného pořádku, což městská část může jen stěží ovlivnit. Poslední možností je tento koš odstranit.

  S pozdravem

  Ing. Yveta Bičanová, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  97
 • Dobrý den. Na ulici Štouračova 20 ze zadní strany je spadený smrk. Děkuji.

  středa, 20 září 2017   Jana
  Dobrý den,

  vyvrácený smrk za domem Štouračova 20 bude během příštího týdne odstraněn.

  S pozdravem

  Ing. Nicole Provazníková, odbor životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  72
 • Dobrý den, při výstavbě MŠ Kamechy II bylo zlikvidováno stání na kontejnery na tříděný odpad na ulici Říčanská. Stavba je již dokončena a stání na kontejnery neobnoveno a ty stojím opět na chodníku.Bude to uvedeno do pořádku?

  neděle, 10 září 2017   Jana
  Dobrý den,

  zpevněná stání pro kontejnery zhotovitel stavby obnoví v rámci dokončovacích prací v průběhu měsíce září 2017.


  Ing. Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  90
 • Dobrý den. Věčné neřešitelné téma? Popelnice. Na Heyrovského je opět skládka, někdo renovoval byt a všechno vyhodil do přístřešku na popelnice. Čistí se komunikace a co ty přístřešky! Ty se přece musí taky čistit. Taky by se měly ty dekly od popelnice 1x za rok postříkat. Ustanovte uklízecí četu, která bude 1x týdně uklízet prostory kolem popelnic po celém Bystrci. A poplatky za toto čištění dejte k úhradě všem nájemníkům, tak jak se platí uklízení domu. To přece není problém. Dejte někomu práci, jsou přece nezaměstnaní. Když jsou lidi prasata, tak se to musí nějak řešit a ať to ti lidé zaplatí. A hlavně tam musí přijít kontrola! Někdo občas sebere odpadky ze země z větší části, ale odpadky kolem popelnic tam zůstanou. Lítají tam potkani a to v těsné blízkosti školy a mateřské školky. Není divu, že je v Brně žloutenka. Bezdomovci se stále hrabou v popelnicích. Dejte jim práci. Raději budete platit bezdomovcům očkování. Jste za to odpovědni, abyste to vyřešili. Toto už není možný v současném století. Poučte se od našich západních sousedů. Jsem rozhořčena. Děkuji za odpověď

  pondělí, 04 září 2017   Zdenka Barabášová
  Dobrý den,

  černou skládku necháme odvézt. Pokud se jedná o problematiku úklidu kontejnerových stání, tak dotaz na uvedené téma byl již v minulosti zodpovězen, konkrétně dne 04.04.2017 a následně dne 08.08.2017 a dosud nedošlo k žádným změnám.

  Ing. Radek Bárta, vedoucí odboru životního prostředí a dopravy
  Zobrazení :  54