Kdo získal Pohár o nejsympatičtějšího psa Bystrce?

Slunečné sobotní odpoledne 22. září v parku před Společenským centrem Bystrc patřilo našim čtyřnohým přátelům. Odbor kultury zde totiž uspořádal soutěž „Pohár o nejsympatičtějšího psa Bystrce". Poháry vítězům předával místostarosta MČ Brno-Bystrc PhDr. Jaroslav Petr, který byl iniciátorem a duší celé akce.
Sešla se zde všemožná plemena od nejmenších yorkshire teriérů až po bernské salašnické psy. Viděli jsme zástupce dnes tolik oblíbených Jack Russell Terriérů, papillonů, border kolií, ale i méně obvyklá plemena jako byl kupříkladu nordfolkteriér, který se vyskytuje v naší republice pouze ve dvou exemplářích, nebo finalista jedné z kategorií holandský ovčák, který se se svou majitelkou slečnou Stupkovou stal finalistou v kategorii velkých plemen.
V kategorii středních plemen zvítězil beagle s milým českým jménem Bedříšek a vítězem v kategorii malých plemen potom fenka jezevčíka Jessy, která nakonec ovládla celou soutěž a byla vyhodnocena jako Nejsympatičtější pes Bystrce. Jistě v tom velkou roli hraje péče, kterou svému miláčkovi věnuje jeho majitelka slečna Dvořáková. Divácky vděčné byly také kategorie „Dítě a Pes" a „Psí kusy".
Uznání si zaslouží porota, která měla nesmírně těžké rozhodování, protože všichni účastníci byli od pohledu sympaťáci. Paní doktorky MVDr. Jana Fialová z Veteriny u Zoo, MVDr. Šárka Krčálová z Veteriny Bystrc z Kubíčkovy ulice a samozřejmě MVDr. Jaroslav Mašek a paní Ing. Renata Hejčová z Kynologického klubu Brno – Rybníček, která posuzuje na mezinárodních výstavách, byli zárukou profesionality a vysoké úrovně celé soutěže.
Všichni finalisté si odnesli spoustu pěkných cen určených pro jejich miláčky.
Celá soutěž proběhla ve velice přátelské atmosféře, takže návštěvníci měli možnost prožít opravdu pohodové odpoledne.

Jan Sedláček, odbor kultury

IMG 5436

IMG 5578

IMG 5501

IMG 5458

IMG 5554

IMG 5662


25. 9. 2018