Upozornění na dopravní omezení spojená s běžeckým závodem ČSOB VOKOLO PRIGLU 2018

V sobotu 13. října se bude na Brněnské přehradě konat již IX. ročník běžeckého závodu „ČSOB Vokolo priglu". Jedná se o největší běžecký závod, který se pořádá na území města Brna. S ohledem na vyprodanou kapacitu očekávají pořadatelé účast přes 2100 běžců a běžkyň z celé České republiky i zahraničí.
Trať závodu, dlouhá 14,1 km, začíná nad loděnicí Lodních sportů Brno na ulici Rakovecká a vede směrem na Veverskou Bítýšku až k lávce u hradu Veveří, kde závodníci přeběhnou na druhý břeh. Přes Skalky a Osadu se pak dostanou na Sokolák a dále přes hráz proběhnou kolem Hotelu Santon, kde se trať stáčí kolem parkoviště a pokračuje přes Rakovec zpátky k loděnici TJ Lodní sporty Brno.

Dopravní omezení v okolí Brněnské přehrady
Vzhledem k velkému počtu závodníků, diváků a pořadatelů, kteří se budou po trati pohybovat, je se závodem spojeno nutné dopravní omezení. V sobotu 13. 10. tak bude silnice Rakovecká uzavřena v obou směrech od 10.00 do 15.00, a to:
• od 10.00 do 11.45 v úseku Rakovec/Rybářská bašta – hrad Veveří
• od 11.45 do 15.00 v úseku Rakovec/Rybářská bašta – Kozí horka
MHD bude v době uzavírky zajištěna za použití lodní dopravy. S ohledem na nízký stav vody však zatím není jisté, zda budou obslouženy všechny zastávky. V přístavišti mohou cestující nastoupit na loď, která je přepraví na Kozí horku, kde mohou dále pokračovat autobusem. Na druhém břehu přehrady bude v obou směrech uzavřen úsek od restaurace U lva až k hotelu Santon, a to v době od 11.15 do 13.30 hodin.
Zveme tímto všechny obyvatele Bystrce, aby se přišli podívat na tuto výjimečnou sportovní událost a podpořili všechny účastníky závodu, tak jako v minulých ročnících.

Petr Božek, ředitel závodu

24. 9. 2018