1. brněnské Dny dětské onkologie

Udělejte dobrý skutek, myslete na druhé a přijďteve dnech 16. - 18. února podpořit onkologicky nemocné děti na I. ročník Dnů dětské onkologie v Brně. Vzdělávání i zábava nejen pro malé pacienty, to jsou letošní první Dny dětské onkologie v Brně, které proběhnou v centru města Brna i v prostorách Fakultní nemocnice Brno, Hvězdárny a planetária Brno a Knihovny Jiřího Mahena v Brně za přispění Sun Drive Communications.
Po celý únor bude v prostorách Knihovny Jiřího Mahena v Brně a Avion Shopping Park připravena výstava. V pátek je naplánována tisková konference. Dále se můžete těšit na osvětovou kampaň, která bude probíhat v centru města. Na náměstí Svobody bude infostánek, kde bude možné získat zlatou stužku. Pro příchozí budou připraveny bližší informace a příjemnou atmosféru se postará Hitrádio.
V sobotu roztančíme ve 14h Svoboďák s Flash mob a doktory z Dětské nemocnice FNB, dále se budete moci zeptat přímo lékařů. Pro příchozí budou připraveny soutěže, malování na obličej, soutěž „varlat", chillout zóna a mnoho dalšího.
Od 15h proběhne v Knihovně Jiřího Mahena v Brně čtení s ambasadorkou Hanou Holišovou a Alešem Slaninou. Od 16h bude připravena beseda s vyléčenými pacienty. Po celou dobu zde bude k dispozici fotokoutek a výtvarná dílnička.
Od 13h do 17h bude info stánek také na Hvězdárně a planetáriu Brno, kde bude možnost také získat zlatou stužku a více informací. Připravena bude výtvarná dílnička i chillout zóna. Od 20h zde proběhne slavnostní večer, s promítáním Buňka! Buňka! Buňka! v digitáriu hvězdárny. Vystoupení Hany Holišové a Aleše Slaniny z městského divadla Brno. Na závěr budou vypouštěny balónky splněných přání. Lístky na večerní program jsou k dostání na pokladně hvězdárny nebo online.
V neděli bude připravena snídaně pro dětské pacienty onkologického oddělení Dětské nemocnice – FNB za přítomnosti Aleše Slaniny a baletek NdB v kostýmech z představení Sněhurka.
Záštitu nad akcí převzali: senátor Mgr. Jiří Dušek Ph.D., hejtman Jihomoravského kraje JUDr. Bohumil Šimek a primátor statutárního města Brna Ing. Petr Vokřál.
Podrobnosti k celému programu jsou k dispozici na www.dnydetskeonkologiebrno.cz nebo na facebookovém profilu https://www.facebook.com/dnydetskeonkologiebrno/.

Kateřina Michálková,
Sun Drive Communications, s.r.o.

poster-DDO-aktual22. 1. 2018