Benefiční koncert pro Nadační fond dětské onkologie Krtek

Benefiční koncert, jehož výtěžek bude přímo na místě věnován Nadačnímu fondu dětské onkologie Krtek, proběhne poslední listopadovou neděli dne 26. listopadu 2017, v 19.00 hodin v kulturním centru Semilasso. Hlavní hvězda koncertu Robert Jícha opět vystoupí společně se svými hosty, mezi které letos patří například herečka Jitka Čvančarová. Publiku zazpívají kromě vánočně laděných písní i známe muzikálové hity. Jako poděkování všem lékařům, sestřičkám a zdravotnímu personálu letos organizátoři opět přidali další koncert, který se uskuteční tentýž den v 15.00 hodin.

Hlavním organizátorem benefičního koncertu na pomoc fondu dětské onkologie Krtek je letos opět agentura Sun Drive Communications, která se podílí na veškerých přípravách a šíří dobročinnou myšlenku finanční pomoci potřebným dětem. „Jsem rád, že můžeme pokračovat v tradici benefičního koncertu a opět pomoci dětem a rodinám, které prožívají velice těžké období. V loňském roce se nám díky štědrým sponzorům podařilo vybrat rekordních 312 687 korun. Peníze byly použity na osobní diagnostiku z personifikované vakcíny. Věřím, že se nám podaří podobný obnos vybrat i během letošního koncertu," řekl ředitel společnosti Sun Drive Communications Ing. Petr Petkovský.

Brněnský umělec Robert Jícha, který působí na Hudební scéně Městského divadla Brno, s Nadačním fondem dětské onkologie Krtek spolupracuje již řadu let a výsledkem této úspěšné spolupráce je finanční příspěvek o velikosti téměř dva a půl milionu korun. „Diváci se i letos mohou těšit na své oblíbené muzikálové umělce, kteří vystoupí bez nároku na honorář. Celý výtěžek z koncertu bude v plné výši věnován na pomoc onkologicky nemocným dětem," dodal Robert Jícha. Pomoc v rámci Benefičního koncertu pro Krtka je možné poskytnout finančním příspěvkem nebo zakoupením vstupenky na koncert. Vstupenka je k dostání za 390 Kč a je možné ji zakoupit v kulturním centru Semilasso, v Knihovně Jiřího Mahena na ulici Kobližná nebo na www.smsticket.cz. Záštitu nad akcí převzal primátor statutárního města Brna Ing. Petr Vokřál a koncert se koná za podpory statutárního města Brna a městské části Královo Pole.

Na Klinice dětské onkologie Fakultní nemocnice Brno každoročně vyléčí desítky malých pacientů. A právě Nadační fond dětské onkologie Krtek podporuje od roku 1999 práci lékařů a zdravotníků Kliniky dětské onkologie Fakultní nemocnice Brno a je její neoddělitelnou součástí. Hlavní prioritou fondu je zkvalitnění a zpříjemnění pobytu dětí v nemocnici, péče v průběhu trvání celé léčby, pomoc při vyrovnávání se s jejími následky, podpora rodiny nemocného dítěte a zajištění domácí péče. Nadační fond dětské onkologie Krtek se podílí na vybavení pracovišť Kliniky dětské onkologie, přispívá na výzkum a vzdělávání lékařů a zdravotnického personálu. Čas hospitalizace se snaží dětem zpříjemnit vybavením herny, umožněním komunikace na sociálních sítích, zajištěním vhodného kulturního programu nebo návštěvou zajímavých hostů. Nadační fond významně podporuje vytvoření a vybavení skupiny lékařů a sester, kteří mohou děti v domácí péči, zejména nevyléčitelně nemocné, kdykoli navštívit a pomoci jim. Tato činnost není financována zdravotními pojišťovnami a náklady jsou v plné výši pokrývány ze zdrojů Nadačního fondu Krtek. Dále zajišťuje zapůjčení léčebných pomůcek a podpůrných přístrojů a také pomáhá při řešení sociální problematiky rodin. Pro vyléčené děti pořádá zajímavé akce jako letní a zimní tábory, rodinné víkendy, návštěvu ZOO a mnohé další. Po fyzicky i psychicky náročné léčbě si to děti plně zaslouží.

Kateřina Slezáková,
Sun Drive Communications s.r.o.

13. 11. 2017