S výměnou obecních bytů pomůže nový webový portál

Na červnovém zasedání Zastupitelstva města Brna byla schválena nová Pravidla pronájmu bytů v domech v majetku statutárního města Brna. Účinná jsou od 1. října letošního roku. Díky těmto pravidlům si můžou nájemníci vyměnit obecní byty i přes nový internetový portál.
Město spustilo prvního října internetový portál ‚Výměna bytů ve vlastnictví statutárního města Brna', který umožňuje zprostředkovat zájemcům výměnu bytů v majetku města. Uživatelé portálu vyplní požadované údaje o stávajícím bytu, jako je lokalita, velikost, příslušenství, vybavení, výše nájemného a dále i požadavky na byt, o který by měli zájem. Dojde-li ke spárování nabídky a požadavků, aplikace zprostředkuje zájemcům o výměnu jejich kontakty," řekl první náměstek primátora Petr Hladík.
Webové stránky, které mohou zájemci o výměnu brněnských obecních bytů využít, najdete na adrese https://vymenabytu.brno.cz. Od prvního října projevilo zájem o výměnu bytů 34 uživatelů, z toho v 10 případech už došlo k výměně kontaktů se zájemci.
Spuštění webu, který pomáhá lidem při výměně bytů, je dalším krokem k větší elektronizaci veřejné správy. Navazujeme tak na předchozí projekty internetové mapy bezbariérovosti, mapy spádovosti škol, nebo na používání elektronického zápisu do škol," dodal Hladík.
Pravidla pronájmu bytů v domech v majetku města Brna stanovují, že si mohou nájemci vyměnit byty jen s písemným souhlasem pronajímatelů. Dohoda může být uzavřena jen mezi nájemci bytů, které jsou oba v majetku města Brna, nebo v majetku města Brna a jiné obce.

Bc. Filip Poňuchálek, tiskový mluvčí
Magistrát města Brna

23. 10. 2017