V rubrice aktualit naleznete upozornění úřadu na aktuální dění v městské části, jako jsou například omezení v dopravě, uzavírky silnic, výluky, probíhající opravy či výstavba.V této rubrice Vás budou také jednotlivé odbory úřadu městské části informovat o probíhajících lokálních či plošných činnostech v obci.

Správa hřbitovů města Brna nabízí údržbu hrobových míst

shmb-letak-2stranashmb-letak-1strana


9. 10. 2018 Číst dál...

Žádost o poskytnutí finanční podpory z rozpočtu MČ Brno-Bystrc na veřejně prospěšné projekty v roce 2019

Vyzva2018

3. 9. 2018 Číst dál...

Zahájení dodávky tepla

Vážení spoluobčané, vážení zákaznici,
dovolte mi, abych Vás touto cestou informoval o zahájení dodávky tepla. Teplárny Brno zahájily dodávku tepla v úterý 25. 9. 2018. Dodávky tepla se bude dále odvíjet od průměrných denních teplot venkovního vzduchu a prognózy počasí dle ČHMÚ.
 
Tomáš Kratochvíl, starosta

25. 9. 2018
Číst dál...

Kdo získal Pohár o nejsympatičtějšího psa Bystrce?

Slunečné sobotní odpoledne 22. září v parku před Společenským centrem Bystrc patřilo našim čtyřnohým přátelům. Odbor kultury zde totiž uspořádal soutěž „Pohár o nejsympatičtějšího psa Bystrce". Poháry vítězům předával místostarosta MČ Brno-Bystrc PhDr. Jaroslav Petr, který byl iniciátorem a duší celé akce.
Sešla se zde všemožná plemena od nejmenších yorkshire teriérů až po bernské salašnické psy. Viděli jsme zástupce dnes tolik oblíbených Jack Russell Terriérů, papillonů, border kolií, ale i méně obvyklá plemena jako byl kupříkladu nordfolkteriér, který se vyskytuje v naší republice pouze ve dvou exemplářích, nebo finalista jedné z kategorií holandský ovčák, který se se svou majitelkou slečnou Stupkovou stal finalistou v kategorii velkých plemen.
V kategorii středních plemen zvítězil beagle s milým českým jménem Bedříšek a vítězem v kategorii malých plemen potom fenka jezevčíka Jessy, která nakonec ovládla celou soutěž a byla vyhodnocena jako Nejsympatičtější pes Bystrce. Jistě v tom velkou roli hraje péče, kterou svému miláčkovi věnuje jeho majitelka slečna Dvořáková. Divácky vděčné byly také kategorie „Dítě a Pes" a „Psí kusy".
Uznání si zaslouží porota, která měla nesmírně těžké rozhodování, protože všichni účastníci byli od pohledu sympaťáci. Paní doktorky MVDr. Jana Fialová z Veteriny u Zoo, MVDr. Šárka Krčálová z Veteriny Bystrc z Kubíčkovy ulice a samozřejmě MVDr. Jaroslav Mašek a paní Ing. Renata Hejčová z Kynologického klubu Brno – Rybníček, která posuzuje na mezinárodních výstavách, byli zárukou profesionality a vysoké úrovně celé soutěže.
Všichni finalisté si odnesli spoustu pěkných cen určených pro jejich miláčky.
Celá soutěž proběhla ve velice přátelské atmosféře, takže návštěvníci měli možnost prožít opravdu pohodové odpoledne.

Jan Sedláček, odbor kultury

IMG 5436

IMG 5578

IMG 5501

IMG 5458

IMG 5554

IMG 5662


25. 9. 2018
Číst dál...

Upozornění na dopravní omezení spojená s běžeckým závodem ČSOB VOKOLO PRIGLU 2018

V sobotu 13. října se bude na Brněnské přehradě konat již IX. ročník běžeckého závodu „ČSOB Vokolo priglu". Jedná se o největší běžecký závod, který se pořádá na území města Brna. S ohledem na vyprodanou kapacitu očekávají pořadatelé účast přes 2100 běžců a běžkyň z celé České republiky i zahraničí.
Trať závodu, dlouhá 14,1 km, začíná nad loděnicí Lodních sportů Brno na ulici Rakovecká a vede směrem na Veverskou Bítýšku až k lávce u hradu Veveří, kde závodníci přeběhnou na druhý břeh. Přes Skalky a Osadu se pak dostanou na Sokolák a dále přes hráz proběhnou kolem Hotelu Santon, kde se trať stáčí kolem parkoviště a pokračuje přes Rakovec zpátky k loděnici TJ Lodní sporty Brno.

Dopravní omezení v okolí Brněnské přehrady
Vzhledem k velkému počtu závodníků, diváků a pořadatelů, kteří se budou po trati pohybovat, je se závodem spojeno nutné dopravní omezení. V sobotu 13. 10. tak bude silnice Rakovecká uzavřena v obou směrech od 10.00 do 15.00, a to:
• od 10.00 do 11.45 v úseku Rakovec/Rybářská bašta – hrad Veveří
• od 11.45 do 15.00 v úseku Rakovec/Rybářská bašta – Kozí horka
MHD bude v době uzavírky zajištěna za použití lodní dopravy. S ohledem na nízký stav vody však zatím není jisté, zda budou obslouženy všechny zastávky. V přístavišti mohou cestující nastoupit na loď, která je přepraví na Kozí horku, kde mohou dále pokračovat autobusem. Na druhém břehu přehrady bude v obou směrech uzavřen úsek od restaurace U lva až k hotelu Santon, a to v době od 11.15 do 13.30 hodin.
Zveme tímto všechny obyvatele Bystrce, aby se přišli podívat na tuto výjimečnou sportovní událost a podpořili všechny účastníky závodu, tak jako v minulých ročnících.

Petr Božek, ředitel závodu

24. 9. 2018
Číst dál...